Як не стати жертвою емоційного вигоряння в спорті і продовжити тренуватися

Как не стать жертвой эмоционального выгорания в спорте и продолжить тренироваться

Перші кроки до ідеального тіла зроблені – абонемент в тренажерний зал придбаний, регулярність занять встановлена, режим дня, харчування… Але чогось не вистачає, і тренування не радують, і пропускаються все частіше, адже і виправдання перебувають постійно.

Це привід задуматися – а не «перегоріли» ви в любові до спорту? Як же знову полюбити тренування і повернутися до регулярності?

Не акцентуйте свою увагу на цифрах

Звісно, числа мають значення – і кількість кілограмів, і відстань у кілометрах, і повторення вправ. Але постійний контроль – не шлях до тривожності і стресу?

Найкраще розслабитися, проаналізувати свої плани і перспективи. Прагніть до довгостроковими результатами, а не миттєвим поривам, наприклад, зробіть менше повторень зараз, але поступово дійшовши до максимального кількості, виконуючи їх із задоволенням.

Как не стать жертвой эмоционального выгорания в спорте и продолжить тренироваться

Отримуйте задоволення від тренування

Взагалі будь-яке тренування потрібно виконувати вдумливо, концентруючись на своїх відчуттях і самому процесі. Стимул часто втрачається із-за того, що ви не бачите швидкого результату, засмучені і кидаєте заняття.

Але найголовніше в тренуваннях – поступовість і регулярність, не намагайтеся досягти максимуму в короткі терміни, насолоджуйтеся процесом перетворення, і тоді результат буде набагато краще, ніж від постійного примусу і занять через силу.

Займайтеся усвідомлено

Важливо знати, що вигорання – часте наслідок надмірних навантажень. Не варто змушувати себе займатися через силу – це не принесе ні задоволення, ні хорошого результату. Почуття задоволеності – ось основна мета тренувань, а ніяк не переступлення через себе для досягнення мети.

Усвідомленість – це, насамперед, баланс потреб і відчуттів. Добирайте навантаження відповідно до свого стану, тоді і самопочуття буде краще, і тренування не такими нудними.

Как не стать жертвой эмоционального выгорания в спорте и продолжить тренироваться

Концентруйтеся на важливому

Зібратися з думками, відкинути їх і просто відчути момент – та ж медитація. Якщо не вистачає сил, така проста медитація допоможе заспокоїтися і підбадьоритися.

Думайте про досягнутому

Можливо, вигоряння від одного виду спорту приведе вас до більш корисним і захоплюючим заняттям. Усім потрібен відпочинок, тому рано чи пізно краще розібратися в собі, подякувати світ і себе за досягнуте, відволіктися від всіх думок. Після цього відразу з’явиться бажання продовжити почате і досягти ще кращого ефекту!

Читайте також 4 способи, які допоможуть не вигоряти на роботі