Як і навіщо подолати внутрішню гидливість?

Как и зачем побороть внутреннюю брезгливость?

Гидливість – це нормальна реакція психіки на почуття відрази, яке було притаманним людині у всі часи. Наприклад, стародавні люди відчували огиду до отруйних рослин, грунтуючись на власному гіркому досвіді. Challenger пише, що в сучасному суспільстві прийнято приховувати огиду, оскільки це почуття навряд чи може знайти схвалення у соціумі. Деякі історики вважають, що гидливість перестала бути нормою ще в Середні століття під час епідемії чуми.

Навіщо стримувати гидливість

Как и зачем побороть внутреннюю брезгливость?

Людина вчиться боротися з гидливістю ще в дитячому віці. Наприклад, коли батьки змушують дитину їсти кашу, яка здається йому абсолютно огидною. Вже у дорослому віці нами керує сором і страх осуду з боку суспільства. Якщо ми бачимо неприємного людини на вулиці чи в громадському транспорті, то не подаємо ніякого виду. У цьому випадку гидливість набуває абсолютно негативне забарвлення, тому з неї дійсно варто боротися.

З іншого боку, боротьба з гидливістю може призвести до втрати власного «Я». Наприклад, ви не зобов’язані зазначати загальноприйняті свята, якщо вони викликають у вас почуття відторгнення. Гидливість хороша тим, що вона здатна забезпечити певну психологічну свободу від тиску суспільства.

Користь почуття відрази

Как и зачем побороть внутреннюю брезгливость?

Гидливість допомагає уникнути отруєнь як фізичних, так і психологічних. Саме огиду захищає людину від вживання неякісної їжі і попадання в емоційно некомфортні умови. Також гидливість убезпечує нас від беззастережного прийняття чужих думок.

Наприклад, у дитячому віці ми беззастережно приймаємо той факт, що чистити зуби корисно, оскільки наше почуття відрази ще не сформувалася остаточно. Доросла людина користується зубною пастою тому, що усвідомлює її користь.

Як справлятися з гидливістю

Как и зачем побороть внутреннюю брезгливость?

Хоч гидливість і буває корисною, але чоловік повинен вміти контролювати її. Ось 3 простих кроки, щоб перемогти почуття відрази:

  • Дотримуйтесь дистанцію. Якщо якийсь об’єкт викликає у вас почуття побоювання, то просто дотримуйтесь дистанцію. Наприклад, вам зовсім не обов’язково ставати в безпосередній близькості від людини, яка постійно кашляє на автобусній зупинці.
  • Усвідомте, що відбувається. Спробуйте міркувати логічно, а не емоційно. Наприклад, якщо вам не подобається смак якогось продукту, але ви знаєте про його користь, то постарайтеся переконати себе, що який-небудь умовний селера зробить вас краще.
  • Долайте власні страхи. Є люди, які миють руки кожні 30 хвилин, боячись підхопити яку-небудь інфекцію. Звичайно, така людина відчуває постійне емоційний тиск. Але перемогти цей страх можливо. Для цього просто потрібно визначити причину його виникнення.

Читайте також 10 незручних причин неприємного запаху з рота