Як дієти з високим вмістом клітковини впливають на ваш стан у стресі

Как диеты с высоким содержанием клетчатки влияют на ваше состояние в стрессе

Стрес має серйозний негативний вплив на організм в цілому: він здатний похитнути психічний стан, змінити поведінку й завдати шкоди мікрофлорі кишечника і мозку. DailyMail розповіли про нещодавнє дослідження вчених з Ірландії, яке показало неймовірні результати!

Вживання продуктів з високим вмістом клітковини – зернових, сочевиці, зелені, овочів і фруктів – здатне зменшити рівень стресу!

Як клітковина в раціоні зменшує стрес?

Как диеты с высоким содержанием клетчатки влияют на ваше состояние в стрессе

Тривалий вплив стресу може послабити стінки кишечника і навіть викликати синдром підвищеної кишкової проникності – тобто частинки неперетравленої їжі, мікроби і бактерії можуть потрапити в черевну порожнину і викликати запалення. Їжа з високим вмістом клітковини сприяє виробленню коротколанцюгових жирних кислот (КЦЖК) в кишечнику – такий собі суперфуд для ваших клітин. Дослідження показали, що наявність цих супер-кислот в організмі сприяє зменшенню тривожності і стресу.

Как диеты с высоким содержанием клетчатки влияют на ваше состояние в стрессе

Дослідження, проведене науковцями з Національного Університету Ірландії, проводилося на мишах: їм згодовували щоденно дозу КЦЖ-кислот, які виробляються в кишечнику при вживанні клітковини і імітували стресові ситуації. У ході дослідження вчені побачили, що депресивний поведінку і тривожність у гризунів помітно знизилася, також нормалізувалася робота кишечника і не спостерігалися зміни в масі тіла.

Це дослідження поки не проводилося на людях, але до вчених є серйозні підстави вважати, що клітковина також благотворно впливає і на нервову систему людини. Це означає, що в найближчому майбутньому нервові розлади і стрес можна буде лікувати смачною їжею, а головне, без шкоди для фігури.

Читайте також 7 продуктів з клітковиною для кращого травлення