Грип може пошкодити кровоносні судини і привести до серцевого нападу

Серцевий напад після грипу? Можливо. Одне з найбільш серйозних ускладнень грипу – хвороба серця. Вірусна інфекція може викликати запалення вен і привести до утворення тромбів в судинах. Отже, тільки один крок до серцевого нападу. Дізнайтеся, що робити, щоб уникнути серцевих захворювань після грипу.

Грип, поширене і, здавалося б, незначне захворювання, може призвести до серйозних ускладнень. Серцеві ускладнення після грипу надзвичайно небезпечні.

Вірус грипу може викликати гостре запалення коронарної артерії, хронічну серцеву недостатність, вірусний міокардит і перикардит, всі з яких можуть бути фатальними.

За оцінками, приблизно чверті серцевих нападів передує гостра респіраторна інфекція, яка є лише одним з можливих серцевих ускладнень грипу.

Як грип впливає на серце?

Дослідники з медичної школи Астон в Бірмінгемі і Кембріджського університету провели дослідження основних причин серцевих нападів і інсультів. Проаналізувавши безліч факторів, вони прийшли до висновку, що ожиріння менш небезпечно для серцево-судинної системи, ніж звичайні інфекції, такі як грип.

Чому грип такий небезпечний для серця? Вірусні інфекції, включаючи інфекцію вірусу грипу, призводять до запалення кровоносних судин, що, в свою чергу, сприяє утворенню тромбів в судинах.

Недавні дослідження підтверджують зв’язок між гострим інфарктом міокарда та грип. Встановлено до 6-кратне збільшення ризику інфаркту міокарда у хворих на грип, підтверджене лабораторними дослідженнями. Найбільший ризик серцевого нападу спостерігався протягом першого тижня після постановки діагнозу грипу. Ризик серцевого нападу найбільш високий у літніх людей і у людей, інфікованих грипом B.

Як розпізнати серцеві ускладнення після грипу?

Професор Анджей Чішевскій, експерт з Інституту кардіології в Варшаві, вважає, що випадки постгріппозной міокардиту, ймовірно, зустрічаються набагато частіше, ніж діагностуються.

Проблема в тому, що симптоми іноді неспецифічні і зазвичай пов’язані зі слабкістю після зараження, перевтомою.

Отже, на що слід звернути увагу? Висока температура (вище 38 градусів) повинна викликати занепокоєння після інфекції грипу, що супроводжується слабкістю, прискореним або нерівномірним серцебиттям, і пацієнт відчуває, що одужує набагато довше, ніж від попередніх інфекцій, що є ознакою того, що вам необхідно зв’язатися c лікарем і виключити постгріппозной міокардит.

Як я можу позбутися від серцевих ускладнень після грипу?

Наукові дослідження підтверджують, що люди, вакциновані проти грипу, мають більш низький ризик розвитку серцевих ускладнень. Згідно з дослідженнями, вакцинація проти грипу у людей з ішемічною хворобою серця скорочує до 30 відсотків ризик серйозних серцево-судинних подій.

Тому кардіологи рекомендують пацієнтам з хронічними захворюваннями серця і системи кровообігу, особливо похилого віку, робити щорічні щеплення від грипу.

Позначки:

Читайте також

Шуми в серці у дорослих – в чому може бути причина?

Шуми в серці - ці слова лікаря зазвичай викликають паніку у пацієнтів, але не завжди вказують на хворобу, особливо у маленьких дітей. Однак їх не слід недооцінювати і завжди слід проконсультуватися з кардіологом, який...

Більшість людей помирають від серцевого нападу восени і взимку

Серце не любить осінню та зимову погоду, але - всупереч розхожій думці - добре почувається навесні і влітку, хоча іноді його турбує спека в цей період.Згідно зі статистикою лікарів, найбільша кількість серцевих...

Шуми в серці у дорослих – у чому може бути причина?

Шуми в серці - ці слова лікаря зазвичай викликають паніку у пацієнтів, але не завжди вказують на хворобу, особливо у маленьких дітей. Однак їх не слід недооцінювати і завжди слід проконсультуватися з кардіологом,...

11 негативних факторів, які негативно впливають на наше серце

Хороший стан серця - запорука гарного і довгого життя. На жаль, наші повсякденні звички і навіть тип особистості можуть негативно вплинути на його стан. Дізнайтеся, що може зашкодити нашому серцю. Деякі причини можуть...

Грип може пошкодити кровоносні судини і призвести до серцевого нападу

Серцевий напад після грипу? Можливо. Одне з найбільш серйозних ускладнень грипу - хвороба серця. Вірусна інфекція може викликати запалення вен і привести до утворення тромбів в судинах. Отже, тільки...