Грипозна пневмонія після зараження вірусом грипу. Як розпізнати симптоми?

Вірус грипу може викликати пневмонію. Коли ви страждаєте від виснажливого кашлю, піднімається температура і починає виділятися мокротиння кривавого кольору – це є ознакою того, що вам слід якомога швидше звернутися до лікаря. Грипозна пневмонія може бути небезпечна для людей похилого віку та людей з хронічними захворюваннями.

Грипозна пневмонія – це не що інше, як вірусна пневмонія, викликана вірусами грипу типу A або B.

Грипозна пневмонія рідко розвивається у раніше здорових людей, частіше вражає пацієнтів з хронічними респіраторними захворюваннями та іншими хронічними захворюваннями. Літні і вагітні жінки також схильні до ризику захворіти грипозною пневмонією.

Грипозна пневмонія: причини

Грипозна пневмонія розвивається після зараження вірусами грипу типу A або B . 

Невідомо, як вірус грипу викликає ушкодження альвеол, можливо, через вірус в поєднанні з надмірною запальною реакцією.

Грипозна пневмонія: симптоми

Тривожним симптомом, який може вказувати на грипозну пневмонію, є відкашлювання мокроти з кров’ю і ціаноз, що є результатом недостатньої функції легень.

Симптомами грипозної пневмонії також є: лихоманка, кашель, нежить, прискорене дихання і м’язові болі. При появі цих симптомів слід звернутися до лікаря.

Часто спостерігається бактеріальна суперінфекція, найчастіше золотистим стафілококом і пневмококами. В такому випадку дану пневмонію слід розглядати як вторинну бактеріальну пневмонію.

Грипозна пневмонія: лікування

Грипозна пневмонія, якщо її вчасно розпізнати і лікувати належним чином, проходить через кілька тижнів. Однак люди похилого віку і люди з хронічними хворобами можуть хворіти до 12 тижнів. На жаль, грипозна пневмонія може викликати ​​ускладнення.

Лікування грипозної пневмонії носить симптоматичний характер і включає в себе ліки для зниження температури, зняття болю, а іноді і кисневого голодування. Противірусні препарати використовуються у тяжкохворих, але їх можна приймати протягом 48 годин з моменту появи симптомів. 

Профілактика грипозної пневмонії:

Вакцинація від грипу – найефективніший метод профілактики грипозної пневмонії. Ви повинні робити щеплення від грипу один раз в рік. Щороку розробляється новий препарат, тому що віруси швидко мутують.

Позначки:

Читайте також

Симптоми грипу: від слабкості до підвищення температури

Симптоми грипу досить серйозні: раптова слабкість, відчуття знесилення, болі в суглобах і м'язах, підвищення температури. Пізніше зазвичай з'являється біль в горлі, кашель і діарея. При появі симптомів грипу...

Кашель як симптом COVID-19: як відрізнити сухий кашель від вологого?

Коронавірус SARS-CoV-2 заражає COVID-19. Захворювання може проявлятися по-різному, але найбільш частими симптомами є лихоманка, задишка і сухий кашель, який з часом може переходити у вологий кашель. Однак багатьом людям...

Поствакцинальний імунітет до грипу зазвичай зберігається протягом шести місяців

Говорять, що вакцина проти грипу діє тільки три місяці. Це неправда! Достатній імунітет проти цього захворювання після вакцинації зберігається не менше шести місяців.В останні дні в ЗМІ з'явилися побоювання, що не...

Потогінні чаї при лихоманці та застуді: ці настої піднімуть вас на ноги

Потогінні чаї (настої) рекомендуються для лікування симптомів, пов'язаних із застудою, грипом, а також при гострому або хронічному фарингіті або пневмонії. Потогінні чаї зігрівають тіло зсередини, стимулюють потові...

Грип: в чому різниця між вірусами грипу A, B і C?

Грип - одне з найпоширеніших вірусних захворювань в світі, і все ж мало хто знає, що за це захворювання відповідальні цілих три віруси: A, B і C типу. Вірус типу A є найбільш небезпечним, він може викликати епідемії та...