Грип у чоловіків. Чому чоловіки хворіють на грип сильніше?

Чоловічий грип – це не міф. У вчених є докази того, що чоловіки хворіють «більше». Як відомо, навіть застуда може стати справжньою мукою для чоловіка. Грип у партнера лякає жінок, адже звичайні симптоми можуть являти собою справжній Армагедон. Однак дослідники стверджують, що чоловічий грип – це факт.

Нежить, слабкість, висока температура – серйозні захворювання для багатьох чоловіків. Жінки звинувачують своїх партнерів у перебільшенні хвороби, стверджуючи, що «будь-який грип» ставить їх на межу життя і смерті. Але вчені кажуть, що «чоловічий грип» дійсно існує, і що хворі чоловіки насправді страждають більше, ніж їхні партнерки.

Є наукові докази чоловічого грипу

Канадський лікар Кайл Сью з Меморіального університету Ньюфаундленду вирішив дослідити феномен чоловічого грипу і подивитися, чи не перебільшують чоловіки симптоми. Він опублікував свої дані в Британському медичному журналі (BMJ). Вони показують, що таке явище дійсно може існувати і його причини лежать в біології.

Результати досліджень показують, що чоловіки страждають на застуду, тому що їх імунна система працює трохи інакше, ніж імунна система жінок, і що за це відповідають статеві гормони. Це підтверджують як дослідження на мишах, так і на людях.

Про що це власне? Аналізи показують, що у самок гризунів імунна відповідь на різні типи інфекцій набагато більш серйозна, ніж у самців, і захисний гормон в цьому випадку, серед іншого, естрадіол.

Вчені взяли інфіковані вірусом грипу епітеліальні клітини з носа людини. Коли ці клітини піддавалися впливу, наприклад, жіночого гормону естрадіолу частота інфікування знизилася у жінок, але не у чоловіків.

Аналогічне дослідження, опубліковане в British Medical Journal, зібрало 63 здорові людини, згрупувати їх за статтю та віком і заразила їх риновірусом (вірусами застуди). Жіночі клітини в пременопаузі показали сильну захисну реакцію, але цей феномен більше не спостерігалося у жінок і чоловіків в постменопаузі, що вказує на ключову роль жіночих статевих гормонів в стимуляції цього процесу.

Статистика також підтверджує, що чоловіки хворіють частіше і грип у них важче. Ще в 2010 році Всесвітня організація охорони здоров’я попередила в своєму випуску, що «стать слід враховувати при оцінці впливу вірусу грипу і наслідків інфекції».

Дані, зібрані в період з 1997 по 2007 рік в США, показали, що чоловіки частіше вмирають від грипу, ніж жінки того ж віку. Навпаки, епідеміологічні дані, зібрані протягом сезонів грипу 2004-2010 рр. У Гонконзі, показують, що дорослі чоловіки частіше, ніж жінки, потрапляють до лікарні з приводу грипу. 

Чоловічий грип вразив і наших предків

Кайл Сью, лікар, який вивчає «чоловічий грип», передбачає, що основна причина цього явища може лежати в еволюційної біології.

Дослідник нагадує, що для наших предків, які жили в африканській савані, найважливішим було отримати партнерку і запліднити її, а конкуренція за жінок була настільки гостра, що ймовірність померти від травми була більше, ніж від інфекції. Важливі сила і витривалість, а не добре функціонуюча імунна система.    

«Чоловічий грип» вже тоді збив людину з ніг, але міг мати вирішальне значення для його виживання як особистості, зберігаючи енергію і знижуючи ризик зустрічі з хижаком. Хоча в наші дні хижаки не становлять великої загрози для людей, зниження витрати енергії як і раніше важливо для них, коли вони застуджені.

Дослідження ясно показують, що чоловічий грип – це факт, у чоловіків більш слабка імунна система, вони частіше хворіють і частіше вмирають від інфекцій.

Позначки:

Читайте також

Грипозна пневмонія після зараження вірусом грипу. Як розпізнати симптоми?

Вірус грипу може викликати пневмонію. Коли ви страждаєте від виснажливого кашлю, піднімається температура і починає виділятися мокротиння кривавого кольору - це є ознакою того, що вам слід якомога швидше звернутися до...

Набряк і біль в яєчках можуть бути симптомами COVID-19

Лікарі попереджають, що одним із симптомів COVID-19 може бути набряк яєчок. П'ять лікарів опублікували статтю в Американському журналі екстреної медицини, що описує випадок пацієнта, у якого виник набряк яєчок...

Вірус папіломи людини може бути небезпечним не тільки для жінок

Вірус папіломи людини (ВПЛ) зазвичай асоціюється з раком шийки матки, але всупереч загальноприйнятій думці, вірус ВПЛ може завдати шкоди не тільки представницям прекрасної статі. Все частіше він стає причиною раку і...

Грип: в чому різниця між вірусами грипу A, B і C?

Грип - одне з найпоширеніших вірусних захворювань в світі, і все ж мало хто знає, що за це захворювання відповідальні цілих три віруси: A, B і C типу. Вірус типу A є найбільш небезпечним, він може викликати епідемії та...

Серйозні ускладнення грипу можуть вразити будь-кого. Як їм запобігти?

Ви вважаєте грип легким захворюванням? Ви не праві! Це гостре інфекційне захворювання, яке, якщо його не лікувати або лікувати неналежним чином, може привести до розвитку небезпечних для життя ускладнень. Особливо...