Головні правила туристичного етикету в поході

Главные правила туристического этикета в походе

Літо – це найкращий час, щоб насолодитися природою і пригодами. Гірський похід може забезпечити вас енергією і приємними спогадами на весь рік. Втеча від цивілізації дійсно є чудовою емоційною розвантаженням, але врахуйте, що в поході все одно потрібно дотримуватися деяких правил етикету.

Лайфхакер склав невеликий звід неписаних законів, які повинен знати кожен турист. Особливо корисним цей список буде для новачків, які готуються вперше встати на стежку туристичного маршруту.

1. Поступайтеся дорогу тим, хто рухається вгору

Підйом вгору потребує значно більше зусиль, ніж спуск з гори. Також варто враховувати, що людина, який піднімається, має обмежений огляд, оскільки змушений дивитися виключно перед собою. Зупинка на кілька секунд не здатна порушити ваш графік, тому проявіть ввічливість.

Главные правила туристического этикета в походе

2. Поступайтеся дорогу велосипедистам і вершникам

Більшість туристичних стежок розраховані на піші походи, але багато хто використовує їх для велотренировок. Якщо вам на шляху зустрінеться такий екстремал, то краще відійдіть в сторону і дозволити йому спокійно проїхати. Врахуйте, що тут мова йде саме про вашу безпеку. Подібним чином варто надходити й при зустрічі з кінною групою.

3. Не займайте всю ширину стежки

Часто новачки пересуваються парами, займаючи всю стежку. Робити цього не можна, оскільки це завдає незручностей іншим туристам, які, ймовірно, хочуть вас обігнати. Особливо це актуально для популярних маршрутів з інтенсивним рухом.

4. Самий слабкий член групи повинен йти попереду

В ідеальному варіанті група повинна складатися з туристів з однаковим рівнем підготовки, але на практиці таке зустрічається вкрай рідко. Якщо серед вас є людина, якій підйоми даються значно важче, ніж іншим, то саме він повинен задавати темп всій групі.

Главные правила туристического этикета в походе

Читайте також Корисні поради щодо вибору черевик для походу

5. Дотримуйтеся тиші

Більшість туристів вирушають у похід, щоб насолодитися природою та тишею. Ви зобов’язані ставитися до цього поважно, тому уникайте зайвих криків і гучної музики.

6. Залишайтеся на маршруті

Не варто шукати альтернативні стежки, оскільки ви можете просто заблукати. Також варто враховувати, що в багатьох країнах навмисне відхилення від туристичного маршруту карається солідним грошовим штрафом.

7. Не залишайте слідів

Місце вашої стоянки повинна залишитися у такому ж стані, як до вашого приходу. Не ламайте дерева, не копайте ям і обов’язково зберіть все сміття. Поважайте тих, хто прийде сюди після вас.

Главные правила туристического этикета в походе

8. Вітайте інших туристів

Для новачків це може здатися дивним, але при зустрічі всі туристи вітаються один з одним. Звичайно, ви не зобов’язані заводити довгі розмови з незнайомими людьми. Посмішки і який-небудь вітальної фрази буде цілком достатньо.

9. Не порушуйте правил

На початку маршруту ви обов’язково побачите невелику табличку з правилами поведінки в горах. Обов’язково вивчіть її, щоб не нашкодити навколишньому природі і убезпечити себе від неприємностей.

Читайте також 9 порад для походу з собакою