Елізабет Швайгер: «Російські жінки готові до експериментів» — Стиль життя —

1Элизабет Швайгер: «Русские женщины готовы к экспериментам» - Стиль жизни - Елізабет ШвайгерФото: матеріали прес-служб

Під час нашого інтерв’ю Елізабет Швайгер, як і належить дизайнерові, одягнена у все чорне. Виглядає при цьому, з одного боку, досить недбало, з іншого — неймовірно стильно. «Елегантна простота» — під цим девізом Laurèl існує вже більше сорока років (рік заснування — 1978-й). Елізабет, яка працює з брендом з 1996 року, явно випливає цього девізу.

— Елізабет, ви на чолі Laurèl багато років. Адже це непросте завдання: два рази на рік — хочеш чи ні — випускати нову колекцію. Наскільки це тисне, що постійно потрібно щось вигадувати?

— Якщо говорити про мене, то я за вдачею — людина творча. Тому що я кожен день шукаю в чомусь натхнення. І я його отримую щодня. Кожен день мені хочеться чого-то нового. І напевно, якби я цим не жила, на мене це дійсно давило б і було б досить важко придумувати колекції. Але якщо мені завтра скажуть, що треба зробити 12 різних тем колекцій, 12 різних ліній, я б теж це могла зробити. Тому що у мене постійно потяг до творчого, до чогось нового, тяга до спілкування з зовнішнім світом. До того ж поруч зі мною — команда моїх дизайнерів, які всі різні. У мене є два дизайнера, старші помічники по дизайну, їм 50 років. А є також молоді дизайнери, яким по 25, 27, 28, і вони несуть свої ідеї. Ми дуже часто сідаємо і починаємо обговорювати. «О, я була на такій виставці, знайшла там таку ідею!» Або: «Я подивилася фільм»… Це постійний процес, без якого я вже не уявляю своє життя без цієї комунікації, без постійних ідей, без вигадок. І разом з командою я всередині себе відчуваю натхнення.

— Ви багато подорожуєте. Черпаєте чи натхнення у своїх поїздках?

— Напевно, саме подорожі і становлять основну частину мого натхнення. Ось, наприклад, я приїхала в Москву, пройшлася вулицями, зайшла в концептуальний магазин, відвідала якісь торгові центри — і вже знайшла там дещо нове, що мене починає надихати. Просто побачити нові місця, побачити іншу країну — завжди для мене натхнення.

Элизабет Швайгер: «Русские женщины готовы к экспериментам» - Стиль жизни - «Москва дуже змінилася за останні роки. Змінюється мода на вулицях»Фото: матеріали прес-служб

— Останній раз ви були в Москві років шість тому, коли приїжджали сюди зі своєю новою колекцією. За ці роки ми сильно змінилися?

— Так, дуже сильно. Насамперед я хотіла б зазначити те, як змінюється мода на вулицях. Основне, що я зазначила: люди помінялися в своїй манері одягатися. Дуже багато зараз модно і стильно одягнених людей. Багато людей, які одягнені зручно — ті, які вважають за краще так званий стиль спорт-шик. Ще я підгледіла за тими жінками, які робили покупки. Це було дуже цікаво. Наприклад, я звернула увагу на даму, якій було трохи за шістдесят, але вона вибрала у Dries VanNoten дуже цікавий світшот з вишивкою і асиметричним кроєм. Я ще подумала: як можна таке вдягнути, напевно, це навіть трохи не за віком… Але я бачила, що російські жінки досить відкриті до моди, досить сміливі. Я не знаю, купила чи та жінка в підсумку світшот. Але я зрозуміла, що російські жінки готові експериментувати, готові пробувати щось нове і не бояться. Вони не затиснуті зараз так, як ще кілька років тому. Люди більш демократичні, більш відкриті, більш спортивні, більш динамічні. Це основне.

— Ваша весняно-літня колекція дуже яскрава і життєрадісна. Що з цієї колекції у вас у фаворитах і що, на ваш погляд, must have?

— Напевно, самий хіт — сукня з різнокольоровими смужками, яке можна носити і окремо як сукня на гудзиках, і як літнє пальто — разом з брюками. Штани під нього я пропоную досить широкі. Це зараз моє улюблене поєднання — довге плаття і штани. Якщо ми говоримо про плаття в смужку на гудзиках, то я вважаю, що воно підходить для будь-яких випадків. Ви можете подорожувати в ньому, і на відпочинку, і вийти кудись на вечірку в місті. Також мені дуже подобається для спеціального виходу, саме для якогось особливого випадку, комплект лимонного кольору. У ньому присутня плісирована спідниця з нерівним асиметричним краєм — це зараз цей тренд. А прикрасити цю спідницю можна жіночним верхи. Що-то з оборками або якимись цікавими елементами, що додають об’єм.

Элизабет Швайгер: «Русские женщины готовы к экспериментам» - Стиль жизни - Колекція вийшла яскравою і жизнерадостнойФото: матеріали прес-служб

— Коли ви розробляєте свої нові колекції, як-то поділяєте: ось цю річ точно оцінять росіянки, а ця доведеться по душі, наприклад, італійкам?

— Сьогодні світ, напевно, став практично однаковим. Звичайно, я думаю про своїх клієнток, я знаю, для кого я роблю ту чи іншу свою колекцію. Але здебільшого зараз ці колекції робляться так, що вони розраховані на жінку, яка універсальна. Тому що і в Росії, і в інших країнах стиль плюс-мінус став однаковим. Так, раніше російські жінки любили, напевно, трошки більш яскравий стиль, більше звертає на себе увагу. Але зараз все більш спокійно, сучасно, всі стежать за тенденціями. Якщо ми говоримо про тих чи інших сферах праці жінок в різних країнах світу, ми можемо сказати, що зараз навіть у бізнесі жінки вже не повинні суворо дотримуватися дрес-коду, ніхто не вимагає обов’язкового костюма в офісі. Тому якщо сьогодні ділова жінка приходить на роботу в широких штанях, цікавою, але акуратною, з хорошим стильовим рішенням жіночною блузі, ніхто не запитає: а де ти залишила жакет? І, напевно, це стосується і російських жінок. Я точно не знаю, але підозрюю, що це так.

Єдина річ, яку я роблю тільки для російського ринку, це — красива спідниця-олівець. Тому що, наприклад, у Німеччині жінки воліють довгі, більш спортивного крою спідниці, вільні, з бавовни — щоб зручно було перебувати в такій спідниці цілий день. Може бути, спідниця-олівець ще цікава для італійського ринку та іспанської, тому що там жінки теж люблять моделі такого стилю. Але в основному я придумую штани різних фасонів, це зараз загальносвітовий тренд і європейський.

Элизабет Швайгер: «Русские женщины готовы к экспериментам» - Стиль жизни - Це плаття можна носити і окремо як сукня на гудзиках, і як літній пальтоФото: матеріали прес-служб

— Існує дві точки зору на гардероб. Одні радять звільняти простір від зайвих речей хоча б раз на півроку. Інші їм заперечують: мовляв, не варто поспішати, кожна річ повинна відлежатися, і взагалі вінтаж — це так трендово. Ви, як дизайнер, що радите: звільняти місце для нових речей з свіжих колекцій або зберігати?

— Якщо дивитися на ситуацію очима компанії-виробника, то, звичайно, краще, якщо кожні шість місяців споживач змінює гардероб. Але моє особисте ставлення до речей дуже дбайливе. Тому що я як дизайнер і людина, яка працює в преміальному сегменті, вважаю, що одяг — це вкладення коштів. І що якщо ти витрачаєш якусь не найменшу суму на річ, то вона повинна тобі служити довше, ніж один сезон, ти повинен отримати можливість у майбутньому комбінувати її в нових поєднаннях. Laurèl не робить ультрамодних колекцій, які призначені для одного сезону. Наші речі живуть як мінімум два-три сезони. З гарантією, у тому числі по якості. І за змістом. Наприклад, блейзер, який можна комбінувати в одному сезоні з укороченою спідницею-олівцем, а в наступному сезоні можна носити з довгим шифоновою сукнею. І ви знову будете виглядати по-модному. Зараз це новий тренд — стилізувати речі, вміти їх комбінувати, міксувати між собою. Це справжнє мистецтво, осягнути яке під силу кожному!