Експериментальний препарат блокує розвиток коронавірусу за 24 години

Молнупіравір – експериментальний противірусний препарат, який не дозволяє коронавірусу розмножуватися і поширюватися по організму. Випробування на людях вже тривають.

Молнупіравір – ще один противірусний препарат, протестований на коронавірусну інфекцію SARS-CoV-2. Дослідження на тваринах принесли приголомшливі результати. Вчені вже перевіряють, чи можна отримати аналогічний результат у людини.

Молнупіравір – що це за препарат?

Молнупіравір – це противірусний препарат, який був розроблений в Університеті Еморі в Атланті компанією Drug Innovation Ventures з Еморі (DRIVE). Ліцензія була отримана компанією Ridgeback Biotherapeutics, що співпрацює з Merck & Co.

Молнупіравір спочатку призначався для лікування грипу. Він був розроблений для запобігання копіювання вірусу шляхом створення помилок під час реплікації РНК.

Дослідження, проведене в квітні 2020 року, показало, що молнупіравір може запобігти серйозному пошкодженню легенів у мишей, інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2. Це спонукало вчених продовжити випробування.

Молнупіравір і коронавірус

Вчені з Університету штату Джорджія заразили шістьох тхорів коровірусом SARS-CoV-2. Троє з них отримали молнупіравір. Потім двох здорових тхорів помістили з одним інфікованим тваринам. Після восьми днів спостереження жоден з тхорів, що містяться в клітинах, оброблених молнупіравіром, не захворів. Однак через чотири дні всі здорові тхори, що залишилися від тварин, які отримували плацебо, заразилися коронавірусом.

Автори дослідження вважають, що, якщо ефект може бути відтворений на людях, люди після контакту з коронавірусом НЕ будуть заражати інших після одного дня лікування молнупіравіром. Висновки опубліковані в «Nature Microbiology».

Merck & Co і Ridgeback Biotherapeutics вже проводять клінічні випробування на людях, але результати, ймовірно, будуть відомі не раніше травня 2021 року.

Позначки:

Читайте також

Експерт ВООЗ: якби ми всі були в масках, ізоляція не знадобилася б

Чи можна уникнути повного локдауна? За словами експерта ВООЗ, так, якщо ми дотримуємося обмеження і закриваємо рот і ніс. На жаль, в Європі тільки 60-70% людей дотримуються цих рекомендацій.Якщо 95% людей закривали б...

Коронавірус SARS-CoV-2 був в Європі вже у вересні 2019

Згідно з дослідженням Національного інституту раку в Мілані, коронавірус SARS-CoV-2 вже був в Європі у вересні 2019 року.Перший випадок коронавірусу SARS-CoV-2 був офіційно підтверджений в Італії 21 лютого 2020 року....

Електронні сигарети роблять вас більш сприйнятливими до вірусів

З початку пандемії коронавірусу вчені намагалися визначити, які чинники впливають на сприйнятливість людей до зараження SARS-CoV-2. Недавні аналізи повинні бути цікаві людям, що вживають електронні сигарети, тому що...

Винайдено назальний спрей для боротьби з COVID-19

Вчені говорять, що спрей може бути особливо корисний в місцях масового скупчення людей, таких як літаки або класи.Дослідники з Університету Бірмінгема розробили назальний спрей, який, на їхню думку, може забезпечити...

Пневмонія може призвести до смерті

Пневмококова пневмонія - це інфекційне і дуже серйозне бактеріальне захворювання легенів, яким можна заразитися де завгодно і коли завгодно. У важких випадках це може закінчитися госпіталізацією і навіть бути...