Ефективні методи підвищення гормону задоволення

Эффективные методы повышения гормона удовольствия

Чи помічали ви, що часом вам абсолютно нічого не хочеться робити? Руки опускаються при будь-якій справі, настрою немає, як і мотивації змінювати щось у своєму житті. У кого-то це пов’язано з проблемами в особистому житті чи в професійній діяльності, але часом апатичний стан пов’язано з фізіологією. Можливо, ви відчуваєте брак гормону задоволення, щастя, ейфорії і радості (дофаміну).

Дофамін – це нейромедіатор, який виробляється мозковим речовиною надниркових залоз. Коли гормону достатньо, і він викидається в кров, ми сповнені сил зробити все, що захочемо: ми впевнені в собі, щасливі і налаштовані оптимістично. Дофамін відповідає за гарний настрій людини, мотивацію, впливає на психоемоційний фон.

Эффективные методы повышения гормона удовольствия

Наслідки нестачі дофаміну:

 • Хвороба Паркінсона
 • Збільшення ваги і ожиріння
 • Розвиток цукрового діабету
 • Проблеми з серцем
 • Зниження лібідо
 • Депресія та поганий настрій
 • Хронічна втома
 • Втрата здатності отримувати задоволення
 • Погіршення якості життя

Що гальмує вироблення дофаміну?

 • Алкоголь і сигарети
 • Жирна їжа
 • Цукор
 • Неправильний спосіб життя
 • Інші шкідливі звички

Эффективные методы повышения гормона удовольствия

Що допоможе підвищити рівень дофаміну?

Недолік дофаміну можна і потрібно компенсувати. Адже людина повинна продовжувати радіти життю, незважаючи навіть на труднощі. Ми пропонуємо вам використовувати такі безпечні методи підвищення дофаміну:

Займайтеся спортом

Регулярна фізична активність принесе користь не тільки тілу, а й мозку. Тренування сприяє виробленню серотоніну і дофаміну, вона знижує гормон стресу, завдяки чому ви відчуваєте себе набагато краще. Депресія, апатія і поганий настрій зникнуть з вашого життя. Ефективним буде навіть 30-хвилинний біг, прогулянка в парку або плавання. Знайдіть те, що вам подобатися.

Збільште споживання антиоксидантів

Вживання в їжу антиоксидантів призупинить процес окислення дофіна. Їжте більше горіхів, брокколі, насіння, морква, брюссельську капусту, апельсини. Вашим пріоритетом повинні стати свіжі овочі і фрукти. Корисними будуть також супи з кропиви.

Эффективные методы повышения гормона удовольствия

Примусьте мозок радіти

Розвивайтеся: як духовно, так і фізично. Ставте перед собою маленькі завдання: відмовтеся на час від громадського транспорту, ходіть пішки, прочитайте цікаву книгу. Є безліч способів підняти собі настрій та допомогти зробити гормон задоволення штучно.

Уникайте безсоння

Спите на добу хоча б 7-8 годин. Повноцінний і здоровий сон забезпечить вас енергією, силою і бадьорістю на весь день. Важко розраховувати на вироблення дофаміну, якщо ви погано спали і погано себе почуваєте. До того ж безсоння або недосипання може призвести до проблем зі здоров’ям.

Эффективные методы повышения гормона удовольствия

Не відмовляйте собі в задоволенні і займайтеся сексом частіше

Коли ви займаєтеся любов’ю з партнером, гормон задоволення підвищується. Ви й самі помічали, що після фізичної близькості відчували себе більш щасливими. Так що слід робити це частіше.

Вибирайте правильні продукти

Дофамін викидається в кров, коли ми передчуваємо щось. Приміром, коли беремо торт і сподіваємося завдяки йому отримати задоволення. Але замість цього отримуємо розчарування. А якщо з’їмо ще шматочок – будемо гризти себе за з’їдене. Постарайтеся змінити свій раціон і почати правильно харчуватися. Це не тільки дозволить вам підтримувати нормальну вагу, але і позбавить вас від тяги до солодкого, яке не приносить належного задоволення і радості.

Эффективные методы повышения гормона удовольствия

Як допомогти чоловікові?

Якщо низький рівень дофаміну спостерігається у чоловіка, допомогти йому зможуть регулярні тренування, здоровий сон, насичене сексуальне життя, правильне харчування і відмова від шкідливих звичок. У пригніченому стані чоловіча стать частіше звертається «за допомогою» до алкоголю, сигарет та іншим шкідливим звичкам. Тому потрібно як можна швидше вивести їх з цього стану.

Народні засоби:

Якщо вам потрібна медична допомога, зверніться за нею до лікаря. Але є й інші засоби для підвищення рівня дофаміну – кульбаба, женьшень і кропива. Готуйте супи, заварюйте чай, робіть з них салати. Стрес також допоможе зняти і звичайна питна вода: пийте як мінімум 1,5 л води в день.

Читайте також Корисні продукти, які врятують в період депресії