Дослідження вчених, яке пояснює потяг до шкідливої їжі

Исследование ученых, которое объясняет тягу к вредной пище

Багатьох з нас часто виникає шалене бажання з’їсти що-небудь жирне і шкідливе. Деякі пов’язують це з нестачею в організмі певних поживних речовин, але в іспанських вчених є своє бачення цієї ситуації.

В Іспанії з’ясували, чому нас іноді так сильно і нез’ясовно тягне на жирне і солодке!

Автономний університет з Іспанії виявила, що причиною такої тязі – мутації в генах! Сільвія Берсиано керувала генетичним дослідженням, в якому брали участь понад 800 осіб різних статей. Люди, що прийняли участь у дослідженні заповнили анкету, де вказали свої харчові звички і розповіли про свій раціон.

Исследование ученых, которое объясняет тягу к вредной пище

Результати генетичного аналізу, оприлюднені на міжнародній конференції в Чикаго, виявили, що існують певні гени, які відповідають за пристрасть до солодкого, рослинним маслам і шоколаду. Також вчені виявили інші різновиди генів, які породжують невгамовне бажання з’їсти щось жирне, приміром, смажений чебурек, з якого буквально стікає жир. Але, не всі гени так сумно діють на кулінарні пристрасті людей – виявилися також і «здорові» гени, які викликають бажання з’їсти свіжі овочі і фрукти.

Исследование ученых, которое объясняет тягу к вредной пище

Природно, це лише початковий етап дослідження – інформація, яку отримали в його ході, потребує подальшого дослідження та аналізу. Але, такі дані дають шанс дієтологам в майбутньому давати більш точні рекомендації кожного окремого пацієнта, залежно від показників генетичного дослідження.

Читайте також 5 дивних, але дуже корисних кулінарних лайфхаков