Дослідження прояснило, як «сюсюкання» впливає на розвиток дитини

Исследование прояснило, как «сюсюканье» влияет на развитие ребенка

Багато хто недооцінюють дитяче сюсюкання, хтось навіть вважає, що воно погано впливає на розвиток дитини. Але все зовсім навпаки. Якщо серед ваших знайомих або родичів був той, хто говорив вам, що з дітьми треба говорити на рівних, що при розмові варто вживати дорослі слова, тепер ви зможете їм привести наукові підтвердження того, що вони неправі.

Mother.ly вирішили пролити світло на це питання і опублікувати результат дослідження, яке провели вчені з університету Единбурга. Вживання зменшувально-пестливих слів (ніжка замість нога і т. д.) сприяє тому, що діти швидше опановують мову.

Исследование прояснило, как «сюсюканье» влияет на развитие ребенка

Наукове підтвердження корисності «сюсюкання»

Згідно з дослідженням, діти у віці 9 місяців, які чули багато подібних слів (матуся, татусь, песик), або в розмові з яким батьки використовують редупликацию (подвоєння складу або цілого слова: чух-чух), протягом наступних 11 місяців швидше засвоюють нові слова, ніж ті, чиї батьки з ними не сюсюкаються.

Головний дослідник університету філософії, психології та лінгвістичних наук Единбурга Мицухико Ота заявив, що подібні мовні формулювання, які використовують батьки в різних країнах, благотворно позначаються на розвитку і поповнення словникового запасу дитини.

Исследование прояснило, как «сюсюканье» влияет на развитие ребенка

Його команда дослідників провела експеримент з 47 дітьми, які вчилися говорити англійською мовою. Якщо їх батьки використовували зменшувально-пестливі слова і повторювані слова типу «чух-чух», словниковий запах дітей поповнювався набагато швидше.

Вважається, що такі «дитячі» слова перешкоджають розвитку дитини, але це не так. Можливо, ці слова і здаються зайвими в мові маляти, але вони розширюють його словниковий запас, а також сприяють збільшенню розвитку лексикону: чадо буде швидше засвоювати нові слова, запам’ятовувати складні з них, що поліпшить його мова й швидше підготує його до навчання.

Читайте також 17 ігор, які допоможуть виростити літературного генія