Для боротьби з наслідками малорухливого способу життя необхідно збільшити фізичну активність понад те, що зазвичай рекомендується

Зростаючий обсяг даних пов’язує малорухливий спосіб життя з поганим здоров’ям і підвищеним ризиком передчасної смерті. Як цьому протидіяти?

Нове дослідження, опубліковане в Британському журналі спортивної медицини, показує, що для боротьби з наслідками малорухливого способу життя вам необхідно збільшити фізичну активність понад те, що зазвичай рекомендується. В даний час Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує дорослим як мінімум 150-300 хвилин помірної аеробної активності або 75-150 хвилин інтенсивних аеробних вправ в тиждень. Однак для деяких цього може бути недостатньо.

Ризик смерті і малорухливий спосіб життя

Ці висновки були зроблені на підставі стану здоров’я 44 000 добровольців. Піддослідні були з чотирьох різних країн і носили трекери активності протягом усього експерименту. Було показано, що тривале перебування в сидячому положенні (10 годин і більше) пов’язане зі значно більш високим ризиком смерті. Дослідження також показали, що підвищення рівня фізичної активності може принести користь психічному і фізичному здоров’ю і допомогти знизити ризик передчасної смерті.

Скільки тренуватися, працюючи за столом?

Результати досліджень показують, що від 30 до 40 хвилин фізичної активності в день можуть допомогти. Ці результати в цілому підтверджують рекомендації ВООЗ з фізичної активності, але рекомендують більш тривалі вправи для тих, хто сидить 10 годин на день або більше. Час щоденних вправ не обмежений конкретним максимумом. Але, на думку експертів, будь-яка фізична активність краще для здоров’я, ніж ніяка, особливо коли ми ведемо малорухливий спосіб життя.

Позначки: