Дієтологи розібралися, є фруктові десерти більш корисними

Диетологи разобрались, являются ли фруктовые десерты более полезными

Коли з’являється вибір, є шоколадний десерт або фруктовий, ми віддаємо перевагу другому, так як здається, що це – більш здоровий варіант. Але чи так це насправді? Huffingtonpost спробували в цьому розібратися і звернулися за допомогою до дієтологів.

Приміром, якщо вам запропонували з’їсти вівсяне печиво з родзинками і шоколадне печиво. Можна вважати перше більш здоровим десертом? Звичайно, овес і родзинки містять клітковину і необхідні вітаміни, але ці переваги не зводять нанівець тих недоліків, які мають інші інгредієнти десерту: того ж цукру і борошна. Всі знають про те, як корисні яблука, але зберігають свої поживні речовини після теплової обробки? Чи є яблучний пиріг, сидячи на дієті?

На жаль, існує безліч блогів, які поширюють міфи про корисність тих або інших продуктів. Вони дають рецепти страв, які люди хочуть їсти, тим самим набираючи популярність.

Незважаючи на широке поширення дієт, Центр контролю та профілактики захворювань провів дослідження і з’ясував, що в середньому американець вживає цукру в 3 рази більше рекомендованої добової норми.

Диетологи разобрались, являются ли фруктовые десерты более полезными

Проблема здорового харчування

Вчені та експерти з харчування досі сперечаються щодо того, якою має бути дієта. З-за цих розбіжностей люди перестають до них прислухатися і охоче слухають знаменитостей або блогерів, які стверджують, що точно знають, що є корисним, а що – ні.

Але варто визнати, десерт не може бути здоровим, це – вигадка маркетологів, які говорять людям те, що вони хочуть почути. Десерт – це цукор, а цукор – причина багатьох захворювань: він підвищує ризик розвитку раку, хвороби Альцгеймера і т. д. Це, звичайно, не означає, що потрібно відмовитися від десерту.

Дієтолог Маріса Мур має своєрідний підхід до здорового харчування: вона вважає, що чоловік повинен сам вирішувати, що йому є, адже від цього залежить те, як він себе почуває. Потрібно шукати продукти, які змусять вас почувати себе добре духовно і фізично. Працюючи з клієнтами, вона їх будує план дієти на принципі поміркованості, а не жорсткого обмеження.

Маріс вважає, що десерт – частина нашого життя, не варто повністю виключати його зі свого раціону. Вона радить лише обмежити споживання цукру: добова норма для жінок – не більше 6 чайних ложок цукру, для чоловіків – 9 чайних ложок.

Диетологи разобрались, являются ли фруктовые десерты более полезными

Склад «здорового» печива

Згідно з даними Міністерства сільського господарства США, кількість цукру, жиру, клітковини і калорій в печиво з родзинками практично таке ж, як у шоколадного печива того ж ваги і розміру.

Психологія у виборі харчування

Існує так званий ефект ореолу – коли люди мають помилкова думка про речі з-за створеного про неї образу. Маркетологи спонукають нас вірити в корисність тих або інших продуктів, навішуючи ярлики, від яких потім важко позбутися. Вони називають фруктові десерти корисними, і ми їх замовляємо. Але це не єдина причина, чому фруктові десерти такі популярні.

Люди схильні обманювати самих себе: в глибині душі вони розуміють, що це – десерт, що печиво їсти печиво, навіть якщо воно з фруктами. Але ми переконуємо себе в тому, що фруктовий десерт все ж краще шоколадного, тому можна перестати відчувати провину за з’їдений шматочок пирога або печиво.

Експерти також зазначають, що часом ми вибираємо фруктовий десерт за соціальний причин: так як наші друзі/колеги/знайомі його замовили. Або ми робимо це, щоб наслідувати приклад якоїсь зірки/блогера, яким довіряємо і які нещодавно виклали подібний десерт у себе в записі.

Диетологи разобрались, являются ли фруктовые десерты более полезными

Висновки

Як бачимо, наша харчова поведінка залежить від багатьох факторів, і страждає воно часто тому, що ми не знаємо достатньо про правильне харчування і дієти, тому довіряємо всього, що почули.

Незважаючи на те, що калорійні десерти, їх готують для того, щоб люди почували себе добре і отримували задоволення. А задоволення і гарний настрій важливі для загального стану здоров’я людини. Експерти з харчування єдині в думці, що всього має бути в міру. Жорстка дієта і включення в раціон продуктів, які ви ненавидите, принесе більше шкоди, ніж будь пиріг або печиво.

Читайте також 4 види нездорової залежності від цукру і способи розв’язання проблеми