Чи може застуда бути симптомом раку крові?

Чи можуть симптоми застуди бути ознакою раку крові? На жаль так. Однак більшість пацієнтів лікуються від поширених інфекцій. Коли вам слід звернутися до лікаря?

При ранньому виявленні багато видів раку крові можна ефективно лікувати. Особливу пильність слід проявити при частих, повторюваних простудних захворюваннях, що тривають більше 2-3 тижнів.

Які симптоми можуть вказувати на рак крові?

Що повинно нас турбувати? Хронічна втома, слабкість, жар або головні болі – ці недуги характерні для багатьох захворювань, не обов’язково злоякісних. Однак, якщо вони тривають більше 2-3 тижнів, слід рекомендувати пацієнту якомога швидше звернутися до лікаря.

Ви також повинні бути стурбовані, якщо спостерігаєте:

  • завзятий безперервний кашель,
  • лихоманка чи актуальна субфебрильна температура, яка зберігається навіть після прийому жарознижуючих і протизапальних препаратів,
  • рясна нічна пітливість,
  • повторні інфекції верхніх дихальних шляхів,
  • стомлюваність, слабкість,
  • висока втрата ваги за короткий період часу (за оцінками, не менше 10% від початкової ваги за останні 6 місяців),
  • зудить шкіра.

Перераховані симптоми характерні не тільки для простудних захворювань, але і для лімфом. Коли ми додаємо збільшені (безболісні, поступово збільшуються) лімфатичні вузли, в основному в області шиї, але також в пахвовій і пахвових областях. Відвідування лікаря стає необхідністю.

Де лімфатичні вузли?

Лімфатичні вузли разом з селезінкою і лімфатичними судинами є частиною лімфатичної системи. Вони є захисним бар’єром організму, вважаються фільтрами, що затримують отруйні речовини і бактерії.

Периферійні лімфатичні вузли розташовані нижче поверхні шкіри і їх можна промацати під час огляду руками. Їх можна відчувати навколо вух, з боків шиї, над і під ключицею, в пахвових западинах, в паху і в області колін. Решта лімфатичні вузли найчастіше розташовуються навколо великих кровоносних судин, наприклад в центральній частині грудної клітини, навколо трахеї, бронхів і аорти, навколо печінки, селезінки, а також в нижній частині живота і таза, близько яєчників і сечового міхура.

На жаль, дуже часто через так звану відсутність онкологічної настороженості, лімфоми помилково приймають за застуду, і до пацієнта ставляться так, як якщо б у нього була інфекція. Йому дають антибіотики, але його здоров’я ненадовго поліпшується.

Що таке рак крові?

Рак крові – це величезна група захворювань, в яку входять рак кровотворення (наприклад, лейкемія) і рак лімфатичної системи (наприклад, лімфоми). Підраховано, що кожні півхвилини в світі хтось дізнається, що у нього рак крові. При діагностиці раку крові найкращий і дешевий аналіз – це загальний аналіз крові з мазком, що проводиться не рідше одного разу на рік. Цей регулярний тест може врятувати безліч життів.

Позначки: