Чому в сучасному світі складно бути батьками

Почему в современном мире сложно быть родителями

Отже, ви стали батьками. Труднощі та запитання сиплються з усіх боків. Коментатори в інтернеті авторитетно наполягають на тому, що «вистачить нити», «батьківство – не подвиг». Але ж складно!

Боротьба за незалежність

Більшість людей вперше близько стикаються з немовлям приблизно в момент його появи на світ. Природно, у молодих батьків вже є свої переконання і уявлення про те, як вони будуть виховувати дитину, доглядати за ним, розвивати. І природно, ці переконання викликають шквал обурення у оточуючих.

Щодня доводиться боротися за можливість бути дитині справжніми батьками, самостійно, без всезнаючих родичів, бабусь біля під’їзду і поблажливих «досвідчених» знайомих. І це все стомлює. Особливо в тих випадках, коли потреби дитини зрозумілі і без порад оточуючих.

Почему в современном мире сложно быть родителями

Зміна формату» батьківства

Суспільство стає все більш гуманним, як і ставлення до батьківства, починаючи з вагітності і закінчуючи освітою. Звичайно, хочеться поваги до дитини, до принципів виховання, на думку самих батьків. Перехід від старих формацій виховання до нових протікає дуже складно, з-за чого об’єктивні потреби стають мало не виходом за рамки моралі, на думку оточуючих. І що ж? Зловживання є всюди, і навіть у сфері батьківства: поголовна запис всіх жінок «яжематери» стала чи не трендом.

Почему в современном мире сложно быть родителями

 

Наявність допоміжних засобів

Сучасних батьків звинувачують у прагненні до надмірного комфорту – і пральна машина за них пере, і посудомийна миє, і пелюшки прати не треба, тому що є памперси. Насправді ж, всі ці допоміжні засоби залишають часу на роздуми, на спілкування з дитиною й один з одним, на обдумування кожного рішення, пов’язаного з дитиною. Пошук балансу між постійним самоаналізом і діями стає метою батьківства.

Почему в современном мире сложно быть родителями

Висока навантаження

Схильність до психологічних перевантажень, депресій у сучасних жінок набагато вища, а тим більше – під час вагітності. Ритм життя прискорився, а жінки стали працювати більше і за власним бажанням і за необхідності. Тягар відповідальності лягає на плечі молодих батьків, дуже важкий, а все навколо дивуються, що вам складно і забороняють скаржитися.

Почему в современном мире сложно быть родителями

Діти – такі ж люди

Дитина з перших днів свого життя – незалежна особистість зі своїми потребами, інтересами. У дитини є почуття і емоції, він часто потребує підтримки і схвалення. З цим маленьким людиною потрібно також зважати на рівних, лише підтримуючи та скеровуючи його, виховуючи без страху, а з повагою.

Почему в современном мире сложно быть родителями

Визнання, що важко

Так, дитина потребує уваги. Так, післяпологова депресія існує. Так, дитину можна любити, але все ж втомлюватися від нього. Так, можна вийти на роботу, запросивши няню, і при цьому все також залишатися відповідальними батьками. Батьком бути дійсно важко – і фізично, і морально. І зізнатися в цьому – не соромно.

Почему в современном мире сложно быть родителями

 

Читайте також Досвідчені поради, які допоможуть подолати післяпологову депресію