Чи небезпечно для здоров’я спати з вентилятором?

Опасно ли для здоровья спать с вентилятором?

У жаркий час року деякі люди практично не розлучаються з вентилятором. Хтось не вимикає його навіть вночі і засинають лише тоді, коли він включений. Але не небезпечно це для здоров’я? Independent проконсультувалися з лікарями і розповіли про ризики.

Можна застудитися за сну з вентилятором?

Опасно ли для здоровья спать с вентилятором?

Для більшості людей сон з вентилятором має безліч переваг. Але якщо у вас астма або алергія, можливо, варто задуматися про те, щоб вимкнути вентилятор на ніч. Завдяки цьому пристрою відбувається циркуляція повітря, тому у вашій спальні можуть переміщатися частинки пилу або інших потенційних алергенів, які викликають загострення симптомів захворювання.

Американська академія алергії, астми і імунології заявляє, що найбільш поширеною причиною появи симптомів алергії є пилові кліщі. Вони можуть перебувати не тільки у вашому матраці, але і на стелі або іншій поверхні кімнати. З-за створюваного вентилятором потоку повітря ці мікроскопічні істоти пересуваються і можуть виявитися причиною загострення у вас алергії.

У деяких вентилятор розташований на стелі, що ще більше збільшує переміщення мікробів та алергенів. Якщо ви помітили, що з’явилося чхання, нежить і інші симптоми, це означає, що ваш організм бореться з алергенами, які почали активно переміщатися по кімнаті. Щоб звести до мінімуму ризик появи алергії, буде корисним регулярно мити лопаті вентилятора.

Крім загострення симптомів астми і алергії, можуть виникнути спазми у м’язах або сухість шкіри. Лосьйони для зволоження шкіри допоможуть вам зволожити шкіру, так що це не найгірший наслідок використання вентилятора. Але ось жорсткість у м’язах або навіть спазми, хоч і рідко зустрічаються, але все ж викликають дискомфорт у людей. Через посилення потоку холодного повітря м’язи можуть перенапружити, а на ранок ви відчуєте біль.

Рекомендації лікарів

Опасно ли для здоровья спать с вентилятором?

Тим не менше, немає ніяких значних ризиків, пов’язаних з використанням вентилятора. Ви можете спокійно спати з вентилятором, якщо вам з ним комфортніше. Але є й інші способи охолодити кімнату: спати в прохолодною вологою футболці, або закривати фіранки на вікнах вдень, щоб запобігти попадання сонячних променів у вашу кімнату.

Читайте також 6 лайфхаков, як зробити квартиру прохолодніше без кондиціонера