Біль підшлункової залози: як розпізнати? Причини болю

Біль підшлункової залози – це біль, яка проявляється у верхній частині живота. Зазвичай він важкий, гострий, пронизливий, іррадіює в спину. Біль зазвичай викликаний захворюванням підшлункової залози, включаючи запалення, кісту і навіть рак. Дізнайтеся, як розпізнати біль підшлункової залози і що може бути причиною. 

Біль підшлункової залози – найпоширеніший, але тривожний симптом. Підшлункова залоза відіграє важливу роль в організмі, вона виробляє сік підшлункової залози, який містить ферменти, що регулюють процеси травлення, а також виробляє інсулін і глюкагон, тобто гормони, які допомагають підтримувати нормальний рівень глюкози в організмі. 

Біль зазвичай виникає, коли щось не так з підшлунковою залозою. Таким чином, будь-які захворювання верхньої частини живота, які вказують на підшлункову залозу, повинні спонукати вас звернутися до лікаря. 

Як розпізнати біль підшлункової залози?

Біль підшлункової залози відчувається у верхній частині живота (епігастрії) і охоплює тулуб, іноді іррадіюючи в ліву лопатку.

На що вказує біль підшлункової залози?

Найбільш частими причинами болю підшлункової залози є панкреатит та інші захворювання, включаючи гострий панкреатит, хронічний панкреатит, кісти підшлункової залози і рак підшлункової залози. Біль підшлункової залози також може відчуватися після вживання алкоголю.

Біль в епігастрії при гострому панкреатиті дуже сильний, стійкий і триває багато годин. Цей біль виникає раптово і посилюється, супроводжується нудотою, блюванням і лихоманкою.

З іншого боку, при хронічному панкреатиті біль в животі дуже сильний, але виникає періодично – найчастіше в мезогастрії, незалежно від вживання їжі. Біль може тривати годинами, може оперізувати або поширюватися в спину. Біль також може бути хронічним. 

Біль підшлункової залози від алкоголю поступово посилюється протягом декількох днів. Недуг ускладнюється чханням, кашлем і глибоким диханням. Полегшити можна сидячи, нахилившись вперед. Біль підшлункової залози, викликаний алкоголем, посилюється після їжі і часто супроводжується нудотою і блюванням.

Кісти підшлункової залози, в залежності від їх розміру і розташування, можуть викликати ниючий або сильний біль у верхній частині живота.

У разі раку підшлункової залози біль не з’являється, поки хвороба не розвинеться. Тоді біль у животі супроводжуються відчуттям розпирання після їжі, відсутністю апетиту, нудотою і блюванням, схудненням.

Позначки:

Читайте також

Травма меніска – симптоми, лікування, відновлення

Меніск - це два хряща в коліні, які пом'якшують роботу суглоба. Вони нагадують пористу губку, наповнену рідиною. Коли ми ходимо, він несе вагу в 2-5 разів більше ваги нашого тіла. Під час занять спортом меніски несуть...

Застуда може запобігти грипу! А як на рахунок коронавірусу?

Риновірус, вірус, який найчастіше відповідає за застуду, може перешкодити вірусу грипу заразити дихальні шляхи! Це пов’язано з тим, що вірус застуди запускає імунну систему. Продовжуються дослідження, щоб...

Чому так важко виявити перші симптоми глаукоми?

Люди, які страждають на глаукому, зазвичай дуже довго не помічають прогресуючого погіршення стану, порушення зору. Це, на жаль, дуже негативно позначається на їхньому здоров'ї. Це затягує виявлення...

Грип та ГРВІ: ознаки, симптоми, профілактика

Грип - на що звернути увагу?Найбільш болісно протікає саме грип-А-. Щороку вірус грипу мутує, проте і всесвітня фармакологія не стоїть на місці, саме з цієї причини лікарі наполягають на щорічній вакцинації...

Грип може пошкодити кровоносні судини і призвести до серцевого нападу

Серцевий напад після грипу? Можливо. Одне з найбільш серйозних ускладнень грипу - хвороба серця. Вірусна інфекція може викликати запалення вен і привести до утворення тромбів в судинах. Отже, тільки...