Асани для роботи з чакрами від Олени Мордовиной. Частина 3

Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 3

Тренер «ЖИВИ!» Олена Мордовина закінчує цикл постів про асани для роботи з чакрами. У заключній добірці вправ вона демонструє, як за допомогою йогівських асан стати розумніше, і показує вправу, що впливає на всі чакри відразу.

Зміст статті [сховати]

 • Розвиваємо аджна-чакру
  • Адхо мукха шванасана (поза собаки мордою вниз)
  • Пашчімоттанасана (нахил до ніг)
  • Поза перевернутого дерева
 • Розвиваємо всі чакри
  • Чакрасана (поза колеса)

  Розвиваємо аджна-чакру

  Ці асани посприяють тому, щоб ваш розум завжди брав гору над емоціями.

  Адхо мукха шванасана (поза собаки мордою вниз)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 3

  В цю позу потрібно входити з пози столу, коли ви стоїте на колінах з упором на долоні і коліна. Руки поставте на ширину плечей, ноги на ширину стегон. Середні пальці рук і ніг повинні дивитися вперед. Пальці рук щільно притиснуті до підлоги, широко розкриті долоні. Коли приймаєш позу собаки, на пальці рук треба спиратися, відштовхуватися ними, піднімаючи таз вгору. Витягайте передпліччя, лікті і плечі. Лопатки ніби провалюються всередину, нижні ребра втягуйте в себе. Вуха повинні бути між біцепсами. Голова продовжує лінію шиї, лінія шиї продовжує лінію хребта — ніде не повинно бути прогинів, це головне. Спиратися п’ятами необов’язково, п’яти можуть бути над підлогою. Можна згинати коліна, якщо так комфортніше.

  Пашчімоттанасана (нахил до ніг)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 3

  Часта помилка при виконанні цієї асани така: люди відразу кладуть голову на ноги, не притиснувши перед цим до ніг живіт. Потрібно гарненько витягнути ноги, а потім покласти на них спочатку живіт, ребра, груди і тільки потім — голову. Спина розслаблена. У цій позі відбувається вплив не тільки на аджна-чакру, але і на муладхара-чакру і свадхистхану.

  Поза перевернутого дерева

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 3

  В цю позу теж потрібно входити з пози столу. Коліна і долоні поставте на підлогу, п’ятами притисніть до стіни. Руки поставте на ширину стегон. З пози столу увійдіть в позу собаки мордою вниз, п’яти від стіни не відривайте. Переставляйте витягнуті ноги так, як ніби йдете по стіні вгору, до тих пір, поки вони не стануть перпендикулярні тулуба. Головне завдання — розтягнути область попереку. Для цього сідничну кістку спробуйте виштовхнути нагору, а ребра втягнути в себе.

  Розвиваємо всі чакри

  При виконанні асан намагайтеся концентрувати увагу на зоні, що відповідає у фізичному тілі чакрі, яку ви хочете розвинути. Наприклад, виконуючи асани для розвитку муладхара-чакра, зосередьтеся на ногах і області тазу. Можна представляти колір, який символізує чакра, що теж допоможе справі. У випадку з муладхарою це буде червоний колір. Все це варто робити тому, що більшість асан в тій чи іншій мірі впливає на кілька чакр відразу. Є навіть асана, яка розвиває всі чакри одночасно. Показую, як її виконувати.

  Чакрасана (поза колеса)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 3

  Входите в позу так. Ляжте на спину, долоні поставте під плечі, пальцями від себе. Випрямляйте руки, поступово переносячи вагу тіла на долоні. Прогинайтеся в грудному відділі хребта. Поширена помилка — розгортати стопи в різні сторони. Їх потрібно ставити паралельно один одному, коліна повинні дивитися вперед.

  Корисні посилання:

  Видеозанятия «Йогалатес» і «Пілатес» з Оленою Мордовиной у фітнес-відеотеки клубу «ЖИВИ!».