Асани для роботи з чакрами від Олени Мордовиной. Частина 2

Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 2

Тренер «ЖИВИ!» Олена Мордовина продовжує показувати асани для роботи з чакрами (початок матеріалу: Асани для роботи з чакрами від Олени Мордовиной. Частина 1). На цей раз мова піде про те, як виконання йогівських поз допомагає подолати невпевненість у собі, злопам’ятність і творча криза.

Зміст статті [сховати]

 • Розвиваємо маніпура-чакру
 • Вирабадрасана (поза воїна 2)
 • Навасана (поза човна)
 • Урдхва прасарита падасана
 • Розвиваємо анахата-чакру
  • Уштрасана (поза верблюда)
  • Дханурасана (поза стрільця з лука)
 • Розвиваємо вишуддха-чакру
  • Сасанкасана (поза кролика)
  • Сарвангасана (поза берізки)
  • Симхасана (поза лева)

  Розвиваємо маніпура-чакру

  Ці асани допоможуть стати активнішими і впевненими в собі.

  Вирабадрасана (поза воїна 2)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 2

  Відстань між ногами приблизно 1 м 20 див Стопу зігнутої ноги розгортаємо під 90 градусів. Стопу прямої ноги ставимо під кутом 45 градусів. Живіт розгорніть вперед, як на фотографії. Прогин у попереку мінімальний. Щоб цього домогтися, крижі направляємо вперед, а живіт — вгору. Погляд спрямований на руку, витягнуту над зігнутою ногою. Завдання — розподілити вагу тіла рівномірно на обидві ноги. Для цього акцентуємося на п’яті прямої ноги — спираємося на неї, відчуваємо, як тиснемо нею на килимок, і підтягуємо колінну чашечку. Якщо цього не робити, вага тіла пернесется на зігнуту ногу, а це неправильно. Інша помилка — розгортати таз у напрямку зігнутої ноги. Він повинен бути повернутий вперед, як і живіт.

  Навасана (поза човна)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 2

  Якщо складно увійти в цю позу, скорочуючи м’язи живота, підтягуємо ноги, тримаючись руками за гомілки. Намагаємося триматися в позі з допомогою м’язів живота, але якщо вони недостатньо сильні, можна триматися руками за ноги. Необов’язково робити човен такою короткою, як на фото. Можна зробити довгу човен — так легше. При освоєнні пози можна підставляти руки назад, щоб навчитися тримати спину прямою. Кругла спина в цій асані неприпустима.

  Урдхва прасарита падасана

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 2

  Ваша задача — максимально притиснути поперек до підлоги. Поперек притискайте за рахунок підтягування живота. Потилиця, плечі, поперек, сідниці — все притиснута до підлоги. Руки теж притискаємо до підлозі, витягнувши їх назад. Кут нахилу ніг значення не має — він у кожного свій. Ноги треба затримувати в положенні, як на фото, протягом 15 секунд. Дихання затримувати не потрібно. Стопи працюють так: пальці розтягнуті в сторони і вперед, подушечки під великими пальцями тягнемо вперед, подушечки під мізинцями ніг — на себе.

  Розвиваємо анахата-чакру

  Ці асани допоможуть навчитися любити і прощати.

  Уштрасана (поза верблюда)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 2

  Стегна повинні бути перспендикулярны підлозі. Можна уявити стіну, уздовж якої ми їх витягуємо. Руки — це опорні важелі, якими потрібно відштовхнутися, щоб максимально прогнутися в грудному відділі хребта. Прогинатися В попереку не можна. Таз штовхаємо вперед, живіт підтягуємо, розкриваємо грудну клітку, розтягуємо плечі. Голову можна просто розслаблено опустити вниз або ж тягнути її, як на фотографії. Стопи необов’язково витягувати, якщо це приносить дискомфорт. Пальці на ногах можна підігнути. Щоб уникнути ризику травми хребта, потрібно правильно виходити з цієї асани. Спочатку сідниці потрібно опустити майже до рівня п’ят, і в цьому положенні, підняти руки вгору.

   

  Дханурасана (поза стрільця з лука)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 2

  Намагайтеся напружувати сідниці, щоб утримувати поперек. Завдання — прогнутися в грудному відділі хребта. Стопи тиснуть на долоні, і за рахунок цього тиску руки натягаються, як тятива лука, і розкриваються плечі.

   

  Розвиваємо вишуддха-чакру

  Ці асани допоможуть розбудити в собі творчий початок.

   

  Сасанкасана (поза кролика)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 2

  Входити в цю позу потрібно так. Покладіть голову на килимок по лінії росту волосся. Прокатите її від лінії росту волосся до маківки. Впираємося верхівкою і в такому становищі перебуваємо кілька циклів дихання. Стегна повинні бути перпендикулярні підлозі.

   

  Сарвангасана (поза берізки)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 2

  Затисніть руки в замок, візьміть себе під лопатки і піднімайте ноги вгору. Відстань між ліктями повинно бути рівним ширині плечей. Тиску на шийні хребці бути не повинно. Ваша опора — це плечі і лікті. Але навіть при правильному виконанні цієї пози люди з шийним хондроза, наприклад, відчувають біль в області шиї. Щоб цього не відбувалося, можна підкладати опору — одягнуло, рушник або килимок — заввишки 8-10 див. Голова повинна лежати на підлозі, а поверхня тіла, від сьомого шийного хребця до ліктя, — на опорі. Тоді навантаження на шию не буде.

   

  Симхасана (поза лева)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 2

  Ця поза дуже гарна проти хропіння і болю в горлі. Суть в тому, щоб висунути язик якомога далі і вимовити горлове «р-р-р». Простіше кажучи, порикувати. Входити в позу потрібно з пози полулотоса. Прогніться в попереку, винесіть крижі вперед, підтягніть живіт, скосив очі в точку між бровами і порычите. Після цього поверніться назад в полулотос. Асана виконується 3-8 разів.

  Корисні посилання:

  Видеозанятия «Йогалатес» і «Пілатес» з Оленою Мордовиной у фітнес-відеотеки клубу «ЖИВИ!».