Асани для роботи з чакрами від Олени Мордовиной. Частина 1

Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 1

Тренер «ЖИВИ!» Олена Мордовина показує асани для роботи з чакрами. З їх допомогою можна розвинути в собі корисні риси характеру, властиві людям, у яких та чи інша чакра сильно виражена від природи. На цей раз мова піде про грунтовності і життєлюбність.

Зміст статті [сховати]

 • Розвиваємо муладхара-чакру
  • Тадасана (поза гори)
  • Уттанасана (поза інтенсивного розтягування хребта)
  • Дандасана (поза палиці)
 • Разиваем свадхістхана-чакру
  • Врикшасана (поза дерева)
  • Упавішта конасана (поза витягнутого кута)
  • Джану-ширшасана (голова до коліна)

  Розвиваємо муладхара-чакру

  Ці асани допоможуть доводити розпочаті справи до кінця і виглядати в очах оточуючих надійним і стабільним.

  Тадасана (поза гори)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 1

  П’яти розводимо на комфортну нам ширину, а великі пальці ніг з’єднуємо разом. Пальці ніг розтягуємо в сторони і вперед, як ніби розкриваємо віяло. Відриваємо пальці ніг від підлоги, і цим рухом ми втягуємо арку зводу стопи. Відчуваємо ступень чотири опорні точки — подушечку під великим пальцем, подушечку під мізинцем, внутрішню і зовнішню частини п’ятки. Підтягуємо колінні чашечки за рахунок м’язів передньої поверхні стегна, направляємо крижі вперед, підтягуємо низ живота. Лопатки втягуємо, а розправляємо плечі, маківкою тягнемося вгору. Завдання — відчути стопами стійке положення, як ніби вростає в землю. Найпоширеніша помилка при виконанні цієї асани — занадто великий прогин в поперековому відділі хребта.

  Уттанасана (поза інтенсивного розтягування хребта)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 1

  Важливо стояти з прямими ногами, розтягуючи їх задню поверхню. Якщо боляче, можна згинати коліна, однак спина повинна бути прямою. Рух корпусу вниз повинно йти від тазостегнових суглобів, а не від живота.

  Дандасана (поза палиці)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 1

  Спина повинна бути прямою, ноги витягнуті. Пальці ніг направляємо на себе і растопыриваем так, щоб між ними було максимально можливу відстань. Подушечки під великими пальцями тягнемо вперед, подушечки під мізинцями ніг — на себе. Завдання — імітувати природне положення стопи при ходьбі босоніж. Коліна підтягнуті, ямочка під коліном притиснута до підлоги.

  Разиваем свадхістхана-чакру

  Ці асани допоможуть отримувати від життя більше задоволення і радувати своїм життєлюбством інших.

  Врикшасана (поза дерева)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 1

  Балансуємо на одній нозі. Щоб виходило краще, можна підійти до стінки і триматися за неї долонею. Другий спосіб утримати рівновагу — дивитися в одну точку на підлозі. Є кілька варіантів цієї пози. Стопу зігнутої ноги можна поставити на гомілку прямої ноги на коліно або ближче до паху, як на фотографії, — так складніше всього. Типова помилка — нахил стегна опорної ноги в сторону. Щоб її уникнути, тазостегновий суглоб опорної ноги потрібно як би втягнути в себе. Зігнуту ногу потрібно відвести в сторону: максимально розкрити область тазу — ваше головне завдання.

  Упавішта конасана (поза витягнутого кута)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 1

  Розвести ноги в сторони на комфортну ширину. Носки спрямовані на себе, пальці ніг розчепирені. Стопи потрібно спрямовувати вгору. Будьте уважні: якщо стопу різко покласти на підлогу, то можна навіть отримати травму коліна. Опускаємо корпус вниз — спочатку живіт, потім ребра і нарешті голову. Нахил йде від тазостегнових суглобів. Деякі відразу опускають голову і вигинають спину. Це помилка. Якщо вам важко, то можна не опускатися так низько, як я на фотографії. Але тримати спину прямою — обов’язкова умова.

  Джану-ширшасана (голова до коліна)

  Асаны для работы с чакрами от Алены Мордовиной. Часть 1

  Стопа зігнутої ноги наближена до паху. Таз розгорнутий у бік витягнутої ноги, тазові кістки повинні лежати в одній площині. Витягуємо спину від куприка до маківки, наче хребет витягають вгору. З прямою спиною нахиляємося до прямої ноги. Подушечку під великим пальцем ноги тягнемо вперед, подушечку під мізинцем — на себе, пальці розчепирені. У повному варіанті пози ви повністю вытягиваетесь вздовж прямої ноги, поступово опускаючи живіт, ребра, груди і нарешті голову. Ця поза посилює сексуальну ауру і особливо хороша для жінок.

  Зазвичай асани виконуються по одному разу, але ви можете виконувати стільки разів, скільки захочете. Затримка в кожній позі триває п’ять дихальних циклів.

  Продовження матеріалу: Асани для роботи з чакрами від Олени Мордовиной. Частина 2

  Корисні посилання:

  Видеозанятия «Йогалатес» і «Пілатес» з Оленою Мордовиной у фітнес-відеотеки клубу «ЖИВИ!».