Аромотерапевтичний камін: як це працює і як вибрати кращий ароматерапевтичний камін?

Аромотерапевтичний камін не тільки декоративна прикраса, а й практичний: він дозволяє в повній мірі насолодитися ефектами ароматерапії. Хоча це не обов’язково, але якщо ви використовуєте ефірні масла або ароматичні воски, краще мати його вдома. Як працює ароматерапевтичний камін і на що звертати увагу при пошуку кращого для себе?

Аромотерапевтичний камін – один з аксесуарів, завдяки якому ми можемо повністю використовувати силу, приховану в ефірних маслах. Звичайно, це не єдине подібне обладнання: масла можна використовувати окремо, використовувати спеціальні дифузори для ароматерапії або розпорошувати їх в пристосованих для цього зволожувачах повітря.

Однак, на думку багатьох, ароматерапевтичний камін має велику перевагу перед усіма іншими рішеннями: тепле світло масляної свічки створює приємну атмосферу, і з її сяйвом легше розслабитися, ніж з дзижчанням зволожувача.

Зміст

  1. Аромотерапевтичний камін: як він працює?
  2. Як вибрати кращий камін для ароматерапії?
  3. Як використовувати ефірні масла в ароматерапевтичному каміні?

Аромотерапевтичний камін: як він працює?

Аромотерапевтичний камін найчастіше роблять з кераміки або скла. Це нескладний пристрій і для його експлуатації не потрібно спеціальних навичок.

Аромотерапевтичний камін складається з двох частин, які в одних моделях з’єднані, а в інших – роздільні. Нижня частина – це місце для свічки без запаху, а верхня – це чаша, в яку ви наливаєте ефірне масло, змішане з водою, або кладете змочений в ньому віск. Коли ми запалюємо свічку, верхня чаша поступово нагрівається, і тепло виділяє ароматичні частинки ефірних масел, які потім піднімаються вгору з потоком гарячого повітря.

Електричні каміни для ароматерапії працюють за дещо іншим принципом. Вони зроблені з металу, кераміки або скла, і для роботи вам достатньо лише підключити їх до розетки. Це рішення працює всюди, де не можна використовувати традиційні свічки. Однак у нього є деякі обмеження: одні моделі цього типу потрібно підключати безпосередньо до розетки, інші оснащуються кабелем, але його довжина часто вимагає розміщення їх в певному місці або використання подовжувача.

Як вибрати кращий камін для ароматерапії?

При пошуку ароматерапевтичного каміна варто задуматися, чи буде це традиційний або електричний камін (останні зазвичай в два-три рази дорожче).

Якщо ви вибираєте традиційний камін, зверніть увагу на його розмір, особливо на розмір чаші – це важливо, якщо ви збираєтеся топити в ньому не тільки масло, а й ароматний віск.

У маленькій чаші віск може горіти, а вода, в якій розчинені масла, випарується швидше (що створює ризик загоряння каміна). Великий камін також працює довше – чаша нагрівається не так швидко, як в маленькому каміні, що збільшує час випаровування води з розчиненим маслом або плавлення воску.

Також важливо, чи є камін цільним або двокомпонентним – якщо він складається з однієї частини, переконайтеся, що отвір для свічки досить великий, щоб ви могли легко його очистити. 

Важливий і матеріал, з якого виготовлений камін. Традиційні каміни для ароматерапії зазвичай доступні в керамічному або скляному варіантах – кераміка набагато міцніше, так як за своєю природою менш схильна до розтріскування і більш стійка до високих температур.

Перед покупкою також зверніть увагу на саму чашку: вона повинна бути гладкою, так як з шорсткою важко видалити залишки розплавленого воску.

Ідеальний камін для ароматерапії:

  • декоративний
  • він зроблений з кераміки або правильно загартованого скла
  • великий
  • у нього велика гладка чаша
  • легко очистити.

Як використовувати ефірні масла в ароматерапевтичному каміні

Варто пам’ятати, що ефірні масла не заливають прямо в чашу каміна: перед цим потрібно залити її водою, а потім розчинити кілька крапель олії або їх суміші.

Наступним кроком буде запалити свічку (або включити камін в разі електроприладів). Ця послідовність важлива: і вода, і камінна чаша швидко нагріваються, тому, якщо в чаші немає води, вона може підгоріти або навіть зламатися. З цієї причини також варто час від часу перевіряти, чи достатньо води в каміні, і при необхідності доливати її рівень.

Позначки: