9 рад при підготовці до операції дитини

9 советов при подготовке к операции ребенка

Коли матері говорять про те, що її дитині потрібна операція, у неї може початися паніка. Ви будете обдумувати ситуацію, радитися з іншими фахівцями, своїм чоловіком, поки не будете остаточно впевнені в тому, що чаду дійсно необхідно хірургічне втручання. З наближенням дати операції напруга буде зростати, вам буде важко зосередитися відразу на декількох речах, але разом з тим потрібно зробити все від вас залежне, щоб підготувати дитину до операції.

Мати і анестезіолог Меліса Франковяк розповіла Mother.ly про те, що саме варто робити, щоб допомогти своєму маляті в цій ситуації, а також про те, до чого потрібно бути готовою.

Дотримуйтесь рекомендацій лікаря з приводу харчування дитини

9 советов при подготовке к операции ребенка

Лікар дасть вам декілька рекомендацій стосовно їжі і напоїв, які варто вживати вашій дитині. Перед операцією його шлунок повинен бути порожнім, тому навіть якщо дитина влаштовує істерику, не годуйте його, адже це негативно позначиться на операції і з-за цього вміст шлунка може потрапити в дихальні шляхи. Грудне молоко або такі рідини, як яблучний сік можна пити за 2 години до операції, але все індивідуально: задавайте лікаря більше питань.

Планова операція може відбутися раніше чи пізніше призначеної дати

Будьте терплячими з лікарями, медсестрами та іншим персоналом лікарні. Вони роблять все необхідне, але трапляється, що операції відкладаються. Тому важливо, щоб в палаті у вашої дитини було все, що допоможе йому (і вам) відволіктися: іграшки, книги, олівці з альбомом. Також не забудьте про те, щоб принести зарядку для телефону, адже ви завжди повинні бути на зв’язку з лікарем.

Час, відведений на операцію, також може змінитися, тому не панікуйте

Операція може зайняти більше часу, ніж передбачалося, будьте готовими до цього і не панікуйте. Це ще не значить, що щось пішло не так. Якщо часу пройшло дуже багато, можете попросити медперсонал дізнатися, з чим пов’язана затримка. Як тільки операція завершиться, хірург дасть вас звіт про те, як пройшла операція.

Вас попросять залишитися в палаті з дитиною, щоб допомогти йому прийти в себе після операції

9 советов при подготовке к операции ребенка

Деякі медичні установи вважають, що матері повинні знаходитися поряд з дитиною, коли він опритомніє. Операція може призвести до незвичайних реакцій – биття ніг, руху очей в різні сторони. Зазвичай це небезпечно. Діти можуть також говорити дивні речі, плакати, але, коли дія анестезії пройде, дитина прийде в норму.

Вони можуть принести на операцію свою улюблену іграшку або ковдру

Це може бути маленька річ. В операційній має бути максимально стерильним, але деякі лікарі дозволяють малюкам брати улюблені речі, щоб це їх трохи заспокоїло і допомогло впоратися з тим, що мами немає поруч.

Вам можуть дозволити зайти в операційну, щоб побачити, як малюк засинає

Вам потрібно буде одягнути спеціальний одяг перед тим, як зайти в операційну. Коли ваш малюк засне, ви повернетеся назад в приймальню лікарні. Переконайтеся, що ви достатньо сильні, щоб побачити те, як дитина лежить на операційному столі, адже медсестер небагато: вони не зможуть подбати відразу про двох пацієнтах (якщо ви, приміром, впадете в непритомність).

Вам можуть задавати одні і ті ж питання кілька разів

9 советов при подготовке к операции ребенка

Не нервуйте і не зривайтеся на медпрацівників. Їх повторювані питання ще не означають, що вони некомпетентні. Таким чином вони намагаються забезпечити максимальну безпеку вашої дитини під час операції. Їм потрібно знати, якщо у вашої дитини якась алергія, страждає він на клаустрофобію або іншими захворюваннями, які повинні бути враховані при плануванні операції.

Дітям постарше пропонується масковий наркоз

Якщо дитина боїться уколів, можна зробити наркоз його за допомогою маски. Деякі пропонують маски з різним приємним запахом, щоб відволікти дитину. Для загальної анестезії потрібно лише кілька вдихів. Проконсультуйтеся з лікарем на рахунок варіантів наркозу, щоб вашій дитині було максимально комфортно.

Дитина може реагувати на ситуацію як «маленька дитина»

До і після операції діти можуть вести себе трохи моторошно: влаштовувати істерику, плакати або мочитися в ліжко, навіть якщо вони вже досить дорослі. Це нормально. Вони не можуть висловити свої страхи і занепокоєння словами, тому реагують саме так. Створіть сприятливу атмосферу для дитини, щоб знизити стрес. І самі постарайтеся не хвилюватися: ви не одні. Медпрацівники і лікар з вашою дитиною: вони зроблять все, щоб він був у безпеці, і щоб йому стало краще. Ви впораєтеся з усім, вірте в це.

Читайте також 12 дитячих симптомів, які не варто ігнорувати