9 порад, які допоможуть влаштуватися на роботу без досвіду

9 советов, которые помогут устроиться на работу без опыта

В сучасних умовах знайти високооплачувану роботу дуже непросто навіть тим, хто володіє багатим досвідом. Ну а пошук першого робочого місця – це справжнє випробування, адже переважна більшість роботодавців віддають перевагу претендентам, які вже працювали на аналогічній посаді. Але розірвати цей замкнутий круг все-таки можна. Ось кілька корисних лайфхаков з пошуку роботи без досвіду.

1. Оцінюйте себе об’єктивно

Почніть з об’єктивної оцінки своїх здібностей. Звичайно, у вас поки немає ніяких практичних навичок, але теоретична підготовка теж має важливе значення. Ви повинні об’єктивно дивитися на речі, щоб зрозуміти, на які посади ви можете претендувати.

9 советов, которые помогут устроиться на работу без опыта

2. Почніть пошук роботи ще до отримання диплома

Буде чудово, якщо ви почнете працювати на 3-4 курсі університету. Багато компаній з задоволенням приймають стажистів. Звичайно, оплата навряд чи здасться вам привабливою, але після закінчення університету ви будете мати хоч якимось досвідом.

3. Складіть правильне резюме

Ваше резюме повинне бути досить об’ємним, навіть якщо у вас немає досвіду роботи. Крім біографічних даних, обов’язково вкажіть всі ваші навички. Навіть хобі може стати вирішальним фактором при розгляді кандидатів.

4. Не бійтеся великих компаній

Зазвичай новачки прагнуть розпочати професійну діяльність в невеликих компаніях. Але насправді саме великий бізнес охоче надасть вам перше робоче місце. Справа в тому, що великим компаніям постійно доводиться вести боротьбу з плинністю кадрів, тому вони зацікавлені в людях, які мріють працювати саме у них.

9 советов, которые помогут устроиться на работу без опыта

Читайте також Що робити, коли ви втрачаєте роботу

5. Погодьтеся на не саму престижну посаду

Кандидатам без досвіду варто погоджуватися практично на будь-яку пропозицію. Звичайно, бути яким-небудь помічником секретаря – це не зовсім те, про що ви мрієте, але починати з чогось потрібно. Якщо ви добре себе зарекомендуєте, то обов’язково отримаєте підвищення протягом року.

6. Підготуйтеся до співбесіди

Якщо вам вдалося дістатися до стадії співбесіди, то ви вже проробили гарну роботу. Тепер залишилося не провалити його. Одягніться на зустріч без зайвої химерності, відмовтеся від масивних прикрас і яскравого макіяжу. Відповідайте на всі запитання максимально чітко і коротко. Будьте готовими до того, що вам запропонують пройти кілька тестів.

7. Отримуйте нові знання

Не лінуйтеся відвідувати різні курси та лекції. Додаткові знання можуть забезпечити вам вагому перевагу над іншими кандидатами. Обов’язково вкажіть всі закінчені курси в своєму резюме.

9 советов, которые помогут устроиться на работу без опыта

8. Попросіть допомоги у друзів і родичів

Рекомендація іншої людини дійсно може стати вирішальним фактором при розгляді вашої кандидатури. Якщо хтось із ваших знайомих або родичів працює в компанії, куди ви прагнете потрапити, то обов’язково скористайтеся цим.

9. Не гидуйте ярмарками вакансій

Подібні ярмарки регулярно проводяться практично в будь-якому місті. Так, більшість з представлених там цікавлять вас навряд чи зацікавлять, але іноді на таких заходах зустрічаються дійсно цікаві пропозиції. Погодьтеся, буде дуже прикро, якщо цим шансів скористається хтось інший.

Читайте також 6 лайфхаков, які допоможуть налаштуватися на роботу після вихідних