9 питань, які можуть образити розведеного людини

9 вопросов, которые могут оскорбить разведенного человека

Складно підібрати вірний час для того, щоб розповісти знайомим про своє розлучення. Напевно, ідеальний спосіб це зробити – нічого не казати спеціально, а лише у разі прямого запитання про сім’ю коротко пояснити ситуацію.
Але до цього можна йти довго, терпляче зносячи нав’язливі, а іноді і дурні питання і обговорення обставин, що склалися.

9 вопросов, которые могут оскорбить разведенного человека

Отже, топ-9 незручних запитань, які можуть бути задані нещодавно розлученій людині.

1. Що сталося?

Уявіть, що ви прийшли до кінотеатру. Запитайте у першого зустрічного людини: «Який фільм ви подивилися? Розкажіть мені в подробицях кожну хвилину від початку і до кінця». Природно, людині буде складно і незручно переказувати фільм, до того ж, це займе чимало часу.
Аналогічно і в разі розлучення. Невже тільки що пережив розлучення чоловік не втомився розповідати про це і переживати знову і знову? Особливо, коли ви запитуєте у нього про це біля магазинних полиць.

9 вопросов, которые могут оскорбить разведенного человека

2. Ти щасливий

Нещодавно пара розлучилася, і тепер ви підтримуєте свого друга (подругу) після розлучення, кажучи, що він (вона) щасливий (-а). Вони тільки з’ясували, як розповісти дітям, поділити витрати, рахунки, майно, організувати графік відвідувань дітей, виділити час для спільних друзів. Ви дійсно думаєте, що зараз кожен з них щасливий?
Бажаючи допомогти звести до мінімуму стрес вашого друга, і з’ясовуючи його (її) достаток розлученням, ви піддаєте переживань.

3. «Як твій (-я) колишній (-а)?»

З усіх дивних запитань, які задаються недавно пережили розлучення, найбезглуздішим є питання про життя колишніх чоловіка/дружини після розлучення. І якою ж має бути відповідь?
Необхідно зосередитися на людину, з якою ведеться розмова, а не на його вже тепер минулому, адже розлучення міг бути і болючим, і тема все ще актуальною.

4. Готовий посперечатися, ти з кимось зустрічаєшся

Особистий час кожного – це час, який він витрачає так, як йому заманеться. Може, і зустрічається, а може просто відпочиває на дивані з книжкою. Запитувати про особисте життя тільки що розведеного людини – знову ятрити свіжі рани. Особливо, якщо ця інформація просто для вашого розваги.

9 вопросов, которые могут оскорбить разведенного человека

5. Напевно, ти більше ніколи не захочеш відносин

Максималізм – не завжди здорове сприйняття реальності. І навіть якщо ви дбайливі, не варто з-за однієї невдачі ставити хрест на майбутніх відносинах вашого друга. Адже це його особиста справа, чи не так?

6. Це незмивний ганьба

Деякі шлюби просто потрібно закінчити. Тимчасові перемир’я не змусять їх триває далі, це лише затягування часу перед неминучістю. Просто прийміть це розлучення, тим більше, що він не ваш.

7. Мій шлюб не так вже й хороший

Зупиніться. Розповіді про ваших сімейних негараздах нещодавно розлученій людині просто ні до чого. Він і так перебуває у стресовому стані через свого розриву, а тим більше йому не дуже-то приємно буде давати вам поради тільки тому, що він вже це пережив.

9 вопросов, которые могут оскорбить разведенного человека

8. Як справи?

Ви посилено робите вигляд, що нічого не сталося, просто справляєтеся про те, як справи, як робота. Але ці благі наміри знову і знову повертають недавно розведеного до його думок про розірвання, до почуттів, які він переживав. Це, напевно, найгірший питання, який можна задати, роблячи вигляд, що нічого не сталося.

9. А що ж сказати?

Будьте відвертими і послідовні. Якщо ви вже знаєте про розлучення, просто скажіть: «Я чув (-а) про розлучення. Якщо хочеш поговорити про це – готовий (-а) вислухати. Ось за такий підхід дійсно будуть дякувати.

9 вопросов, которые могут оскорбить разведенного человека

 

Читайте також 6 важливих порад, які допоможуть пережити розлучення