9 ознак повільного обміну речовин

9 признаков медленного обмена веществ

Існують певні чинники, які впливають на ваше здоров’я без будь-яких очевидних симптомів. Одним з таких прикладів є повільний метаболізм. Коли обмін речовин сповільнюється, погіршується цілий ряд функцій організму, тому ви повинні вміти розпізнавати його симптоми.

Отже, ось кілька тихих ознак, які вказують на те, що у вас занадто повільний метаболізм:

1. Збільшення ваги

Надмірна вага і ожиріння є одними з найбільш поширених в наш час проблем. Збільшення ваги зазвичай пов’язано з нездоровими звичками харчування та відсутністю фізичних вправ, однак воно також може бути тихим симптомом повільного метаболізму. Коли метаболізм сповільнюється, здатність до спалювання жиру зменшується, викликаючи збільшення ваги.

9 признаков медленного обмена веществ

2. Хронічна втома

Якщо ви відчуваєте себе дуже втомленими, хоча не відчуваєте велике навантаження, це може означати уповільнений метаболізм. Якщо обмін речовин протікає повільно, здатність організму перетворювати їжу в енергію зменшується, змушуючи вас відчувати втому.

3. Суха шкіра

Суха шкіра може бути симптомом ряду станів, таких як псоріаз, зневоднення, реакція на зміну погодних умов та інших. Однак, якщо ви помітили, що ваша шкіра стає сухою і потрісканою занадто часто і без причини, це може бути мовчазним симптомом повільного метаболізму.

9 признаков медленного обмена веществ

4. Втрата волосся

Зазвичай, коли люди починають хронічно втрачати волосся, вони асоціюють це зі стресом, недоїданням, спадковістю і т.д. Однак іноді випадання волосся також може бути симптомом уповільненого метаболізму. Коли ваш обмін речовин сповільнюється, коріння волосся не можуть поглинати багато поживних речовин, що і викликає їх випадання.

5. Часте відчуття холоду

Зазвичай люди відчувають холод взимку або якщо вони страждають від грипу. Однак, якщо ви мерзнете, а ваші кінцівки завжди холодні, це може бути ознакою повільного метаболізму, з-за якого знижується температура вашого тіла.

6. Жага солодкого

Час від часу всім нам хочеться з’їсти щось солодке, хоча ми знаємо, що це нездорово. Але якщо ваша тяга до солодкого буквально невтолима, це може свідчити про повільному метаболізмі. Жага цукру також може бути симптомом діабету, тому для визначення точної причини необхідно провести тести.

9 признаков медленного обмена веществ

7. Втрата концентрації

Концентрація і здатність фокусуватися необхідні нам для повноцінного життя. Втрата концентрації може бути ще одним симптомом повільного метаболізму, який впливає на регулярні функції мозку і, отже, на рівень концентрації.

8. Головний біль

Головний біль є однією з найбільш поширених проблем, яку багато людей відчувають досить регулярно. Причини її виникнення численні: від стресу до раку мозку! Повільний метаболізм також може бути причиною головного болю, оскільки він викликає підвищення рівня гормону кортизолу.

9 признаков медленного обмена веществ

9. Запор

Запор є ще одним поширеним захворюванням, яке виникає із-за проблем з травленням. Однак постійні запори можуть вказувати на уповільнення обміну речовин в організмі.

Якщо ви виявили у себе кілька з цих ознак, задумайтеся про те, що змінити в своєму харчуванні та способі життя для прискорення метаболізму.

  • Читайте також: Кращі способи розслабитися вдома після роботи