9 найгірших звичок, які руйнують наш мозок

Правильно функціонуючий мозок – запорука міцного здоров’я і благополуччя. Однак, чи буде наш мозок працювати ефективно, залежить в основному від нас. Від нашої дієти, звичок і навіть навколишнього середовища, в якому ми живемо. Перевірте, що шкодить нашому мозку.

Тримати голову під подушкою, тобто гіпоксія

Якщо ви спите, підклавши голову під подушку, ви сприяєте гіпоксії мозку. Раптову гіпоксію розпізнати досить легко, оскільки вона проявляється головними болями, порушеннями мови і рівноваги. Хронічну гіпоксію (в тому числі пов’язану з гіпоксією під час сну) розпізнати набагато важче, оскільки її симптоми менш помітні і поступово посилюються. До них відносяться: загострення проблем з концентрацією уваги, пам’яттю, надмірна сонливість, психічні розлади. Якщо ви одягаєте подушку на голову, тому що ви хочете блокувати звуки ззовні, подумайте про беруші.

Пропуск сніданку або вживання невідповідної їжі

Сніданок – найважливіша їжа дня, тому що він дає нам енергію на наступні кілька годин. Відмова від сніданку призводить до зниження рівня цукру в крові, і тому ми не забезпечуємо мозок важливими для нього поживними речовинами. Однак не менш важливим є те, що ми їмо. Надлишок жиру і цукру (наприклад, тост з шоколадним кремом) також може впливати на роботу мозку, погіршуючи пам’ять, концентрацію і пізнавальні здібності.

Переїдання

Занадто часте і надмірне харчування може збільшити стінки мозкових вен і, таким чином, прискорити старіння мозку. Переїдання уповільнює роботу мозку і його когнітивні функції, збільшує ризик дегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера і хвороба Паркінсона. Дослідження показують, що обмеження калорійності раціону допомагає уповільнити процеси старіння організму, в тому числі мозку, і зменшити загибель нейронів.

Цигарки

Куріння не тільки шкодить серцю і збільшує ризик раку, але також викликає деменцію у людей середнього віку. Тютюн може зменшити товщину кори головного мозку і, таким чином, викликати втрату сірих клітин. Це, в свою чергу, погіршує основні когнітивні процеси, включаючи здатність правильно використовувати мову, запам’ятовування, сприйняття і увагу. Однак цей процес можна зупинити. Спосіб зробити це, звичайно, – відмовитися від сигарет. Дослідження показали, що зростання кори головного мозку у колишніх курців пропорційне кількості років, що минули з моменту відмови від куріння.

Без сну

Недолік сну шкодить мозку. Одне дослідження показало, що, коли ми не спимо більше 30 годин, в мозку з’являються білки NSA і S-100B, що вказує на пошкодження цього органу. Недолік сну викликає незворотні зміни в мозку, унеможливлює прийняття правильних рішень і збільшує час реакції.

Занадто багато подразників, шуму

Велика кількість подразників негативно позначається на мозку людини. Для правильної роботи йому необхідний баланс між роботою і відпочинком. Шум впливає на мозок людини, підвищуючи рівень гормонів стресу. Це справедливо, навіть коли ми спимо. Звукові хвилі змушують тіло реагувати і активувати мигдалину – частина мозку, пов’язану з пам’яттю та емоціями. Дослідження показують, що у людей, які зазнали впливу шуму, розвивається стресова реакція, через яку вони ігнорують як шкідливі звуки, так і важливі звуки, такі як мова.

Відсутність розумового тренування

Краще тренування для нашого мозку – це мислення – завдяки йому розум буде залишатися у формі надовго, ми будемо краще і швидше запам’ятовувати факти, людей, місця та інші події нашого життя. Якщо ми будемо уникати цього типу вправ, наш мозок буде працювати гірше, старіти швидше і зросте ризик деменції. Мозок, стимульований до регулярної роботи, з кожним днем ​​працює краще, тому почніть розгадувати кросворди і головоломки, вивчати нові слова та іноземні мови, багато читати, пробувати нове.

Забруднення мозку

Смог шкідливий для дихальної і серцево-судинної систем, але найбільше для нашого мозку. Навіть короткочасний вплив забрудненого повітря знижує його ефективність. Деякі компоненти забрудненого повітря можуть руйнувати тканину мозку і викликати небезпечні запальні процеси (наприклад, гліоз). Це може призвести до уповільнення когнітивного розвитку, проблем з пам’яттю, концентрацією і запам’ятовуванням.  

Солодощі

Мозку потрібно багато енергії для правильного функціонування. Його здатність обробляти дані і зберігати їх в пам’яті залежить від правильної їжі ( «палива»), тобто глюкози, простого цукру. Це не означає, що ми повинні збільшувати його вживання. Дослідження показують, що надмірні коливання рівня глюкози в крові впливають на розлади настрою, пам’ять і когнітивні здібності і змінюють активність сотень генів в головному мозку. Якщо ви хочете, щоб мозок був здоровим, уникайте зайвих солодощів, особливо що містять фруктозу.

А ВИ ЗНАЄТЕ?
До недавнього часу вважалося, що в мозку більше 100 мільярдів нейронів. Однак, завдяки дослідженням молодої бразилійки – Сюзан Херкулан-Хузель – ми знаємо, що це число набагато менше. У мозку 86 мільярдів нейронів. Визначити це вдалося завдяки так званому ізотропному фракціонуванню. Саме вона дозволила нам дізнатися реальну кількість нервових і гліальних клітин в людському мозку.

Позначки:

Читайте також

Грип може пошкодити кровоносні судини і призвести до серцевого нападу

Серцевий напад після грипу? Можливо. Одне з найбільш серйозних ускладнень грипу - хвороба серця. Вірусна інфекція може викликати запалення вен і привести до утворення тромбів в судинах. Отже, тільки...

Біль підшлункової залози: як розпізнати? Причини болю

Біль підшлункової залози - це біль, яка проявляється у верхній частині живота. Зазвичай він важкий, гострий, пронизливий, іррадіює в спину. Біль зазвичай викликаний захворюванням підшлункової залози, включаючи...

Наш мозок теж потребує дієти і фізичних вправ

Мозок пропонує дивовижні можливості. Він відповідає майже за всі аспекти життя людини і є нашим командним центром. Коли він здоровий і правильно функціонує, він дає людині практично необмежені можливості для...

Кава знижує ризик раку печінки

Якби кожен пив по дві чашки кави в день, в світі було б на тисячі менше випадків раку печінки, стверджують австралійські вчені. «Ми рекомендували каву в піраміді здорового харчування і фізичної активності для...

Інфекційний (контагіозний) молюск у дітей і дорослих – причини, симптоми і лікування

Контагіозний молюск - вірусне захворювання шкіри, що вражає не тільки дітей, а й дорослих. У самому молодому віці молюском можна заразитися так само, як віспою. У свою чергу, у дорослих зараження зазвичай...