8 захворювань шкіри, які не можна лікувати самостійно

8 заболеваний кожи, которые нельзя лечить самостоятельно

Шкіра – це захист нашого тіла, яка страждає від пошкоджень в першу чергу. Особливістю шкірних захворювань є те, що вони стають явними на початкових стадіях. Це допомагають відразу ж приступити до лікування і уникнути неприємних наслідків.

Далі ви дізнаєтеся про 8 шкірних захворюваннях, які вимагають звернення до дерматолога.

1. Врослі волосся

Врослі волосся виникають, коли волосяний стрижень виявляється в «пастці» під поверхнею шкіри. Ніколи не використовуйте пінцет, щоб позбутися від них. Так ви тільки підсилите запалення і подразнення.

8 заболеваний кожи, которые нельзя лечить самостоятельно

2. Герпес

Ніколи не намагайтеся видавити герпес. Також намагайтеся не чіпати його, інакше інфекція може поширитися на інші ділянки тіла. Герпес лікується за допомогою мазей, але якщо він проявляється у вигляді виразок, то варто звернутися до лікаря.

3. Міліан

Мілія насправді не бруд або жир — це крихітна, нешкідлива кіста. Якщо ви спробуєте самі її видавити, то ваша шкіра стане запаленої, а мілія залишиться неушкодженою. Якщо вас турбує ця проблема, то зверніться до медичної установи.

8 заболеваний кожи, которые нельзя лечить самостоятельно

4. Кератоз

Це захворювання викликане накопиченням білка, який захищає шкіру, волосся і нігті від інфекцій і шкідливих токсинів. При кератозе спостерігається сильне ущільнення рогового шару. Для лікування запишіться на прийом до дерматолога.

  • Читайте також: 8 природних способів підвищення рівня мелатоніну

5. Чорні крапки

Самостійне видалення чорних крапок призводить до проникнення бактерій і травмує шкіру. Відмінним помічником проти вугрової висипки є саліцилова кислота.

8 заболеваний кожи, которые нельзя лечить самостоятельно

6. Кістозні прищі

Цей тип вугрової висипки з’являється глибоко під шкірою, утворюючи червоний наріст. Не намагайтеся нічого зробити самостійно, так ви тільки пошкодження шкіри, що призведе до рубців. Краще всього відразу ж звернутися до дерматолога.

7. Білі вугри

Якщо ви хочете позбутися від цієї проблеми, не видавлюйте білі вугри. Вони містять бактерії, які потім поширюються на шкірних ділянках, що тільки погіршує ситуацію.

8 заболеваний кожи, которые нельзя лечить самостоятельно

8. Ліпома

Ліпома — це доброякісне утворення, яке виникає з жирової тканини. Народна назва – «жировик». Самостійне видалення призведе тільки до зараження і запального процесу. Якщо ліпома вас турбує, то зверніться до дерматолога.

  • Читайте також: 8 несподіваних причин болю в спині