8 способів захистити себе в жарку погоду

8 способов защитить себя в жаркую погоду

Всі ми з нетерпінням чекали літа, але тепер скаржимося на дуже спекотну погоду. Звичайно, від спеки необов’язково рятуватися, адже нею можна насолоджуватися, відпочиваючи на пляжі. Але, на жаль, далеко не у всіх є така можливість. Видання The Guardian зібрало корисні поради, які допоможуть вам освіжитися цього літа.

1. Забезпечуємо комфортний сон

Заснути в жарку погоду не так вже й просто. І це велика проблема, яка буде мати неприємні наслідки в майбутньому, оскільки недолік сну негативно позначається на терморегуляції організму. В першу чергу ви повинні захистити своє житло від попадання прямих сонячних променів, тому штори краще тримати закритими протягом всього дня. Також врахуйте, що ваше спальне місце повинно перебувати на першому поверсі, оскільки тепле повітря піднімається вгору.

8 способов защитить себя в жаркую погоду

2. Захищаємо шкіру від опіків

Якщо вам потрібно провести кілька годин на вулиці, то обов’язково скористайтеся сонцезахисним кремом. Врахуйте, що його потрібно наносити на всі ділянки шкіри, які не прикриває одяг. На пляжах краще використовувати кошти, які не змиваються водою.

3. Захищаємо дітей

Дитячий організм набагато гірше переносить спеку, тому ви повинні убезпечити свою дитину від теплових ударів. По-перше, не дозволяйте йому грати на вулиці в періоди пікового активності сонячних променів, а по-друге, подбайте про достатньої гідратації. Влітку діти повинні вживати рідину незалежно від почуття спраги.

8 способов защитить себя в жаркую погоду

4. Тренуємося правильно

Звичайно ж, літня спека – це не привід відмовлятися від фітнесу. Але тренування краще проводити вранці і ввечері, оскільки пробіжка в середині дня може закінчитися тепловим ударом. Також постарайтеся забезпечити свій організм великою кількістю рідини. Навіть не думайте їхати на тренування без пляшки з водою.

Читайте також 6 причин, чому ви продовжуєте згоряти на сонці

5. Забезпечуємо комфортну температуру в будинку

У літню спеку варто використовувати кондиціонер на повну потужність. Всі недоліки цього способу охолодження приміщення виглядають незначними в порівнянні з ймовірністю отримати тепловий удар. Також варто кілька разів на день приймати прохолодний душ, щоб допомогти своєму організму підтримувати стабільну температуру тіла.

8 способов защитить себя в жаркую погоду

6. Забезпечуємо житло свіжим повітрям

Ні в якому разі не варто провітрювати кімнати на протязі дня. Це тільки підніме температуру в будинку. Вікна краще відкривати на ніч, оскільки вдень на вулиці температура значно вище, ніж у приміщенні.

7. Зберігаємо спокій

У спекотну погоду стреси приносять набагато більше шкоди. Справа в тому, що емоційна напруга знижує здатність організму протистояти високим температурам. Спробуйте практикувати медитацію або вдамося до ароматерапії. Це допоможе вам розслабитися.

8 способов защитить себя в жаркую погоду

8. Захищаємо літніх членів сім’ї

З віком нашому організму стає набагато складніше протистояти спеки. Це пов’язано з обезводненням і зниженням активності потових залоз. Літнім людям варто повністю уникати активної фізичної діяльності та мінімізувати час перебування під прямими сонячними променями.

Читайте також 5 кроків, які допоможуть убезпечити дитину від сонця