8 порад, як підняти рівень енергії за 5 хвилин

8 советов, как поднять уровень энергии за 5 минут

Не дивно, що в такому шаленому ритмі життя люди не сплять 8 годин на добу, адже все хочеться встигнути і зробити. Але є невеликі речі, які можуть дати вам додаткову енергію і бадьорість. Ви зможете забути про енергетичних напоях і додаткових порцій кави. Замість цього слід нашим радам, коли позіхає і відчуваєте занепад сил.

Зробіть розтяжку

8 советов, как поднять уровень энергии за 5 минут

Якщо вам важко прокидатися вранці, ви встановлюєте будильник на ранкову пробіжку, але не можете змусити себе встати з ліжка – почніть робити розтяжку. Ви можете навіть не вставати з ліжка. Це займає всього кілька хвилин: зате в результаті ви розігрієте тіло, підвищите циркуляцію крові і кисню в м’язах, що зарядить вас бадьорістю і енергією на весь день.

Здрімніть

Мрієте поспати? Ідіть і зробіть це. Експерти вважають, що це підвищує ясність розуму, уважність, ви не ризикуєте впасти в глибокий сон, після якого ходили б млявим і втомленим.

Прогуляйтеся під час перерви

8 советов, как поднять уровень энергии за 5 минут

Тренування сприяє виробленню ендорфінів в нашому організмі. Після неї ми зазвичай відчуваємо себе оновленим людиною. Ці гормони створюють відчуття ейфорії, покращують настрій і підвищують енергію. Спробуйте під час обідньої перерви жваву ходьбу і прогулянку по офісу або будинку, в якому працюєте. Ця фізична активність, відповідно думку дослідників, поліпшує також і якість сну.

Читайте також: Декілька вправ, які швидко приведуть в тонус все тіло

Додайте в раціон насіння

Замість того, щоб їсти жирні та солодкі продукти в обід, додайте в нього насіння чіа. Вони багаті білками, вуглеводами і корисними жирами, які забезпечать вас енергією надовго. Відповідно Міністерству сільського господарства США, одна 28-грамова порція містить 5,6 г білка, 8,4 г жиру, 13,1 г вуглеводів і 11,2 г клітковини. Ви можете додати насіння чіа в свій улюблений йогурт або смузі.

Піднімайтеся по сходах

8 советов, как поднять уровень энергии за 5 минут

Згідно з дослідженнями фізіології та поведінці, навіть нетривалий підйом по сходах може зарядити вас енергією більше, ніж чашка кави. Варто забути про ліфті і ескалаторі, віддавайте перевагу користуватися сходами. До того ж завдяки їй ви зможете дістатися до 10 тис. кроків, які рекомендують на день здійснювати всім людям.

Їжте складні/комплексні вуглеводи

Ні, ми не змушуємо вас є білий хліб і сир. Але якщо ви відчуваєте, що ось-ось з ніг звалитесь, їжте продукти, що містять складні вуглеводи, такі як: картопля, вівсяна каша, коричневий рис, бобові. На їх перетравлення йде більше часу, що означає, що ви будете заряджені додатковою енергією протягом дня.

Глибоко дихайте

8 советов, как поднять уровень энергии за 5 минут

Якщо ви відчуваєте себе погано – відкиньте всі і почніть глибоко дихати. Наповнення легенів повітрям активує парасимпатичну нервову систему, насичує кров киснем, що підвищує рівень вашої енергії.

Смійтеся

Сміх є природним джерелом енергії і, як відомо, знижує рівень стресу за рахунок вироблення ендорфінів. Також доведено, що сміх поліпшує потік і циркуляцію крові.

Читайте також: 7 способів швидко налаштуватися на позитивну енергію