8 основних вправ йоги для схуднення

8 основных упражнений йоги для похудения

Заповітне бажання багатьох – струнка фігура – може здійснитися, якщо звернути увагу на деякі вправи (асани) індійської йоги.

Найбільшою популярністю для схуднення користується хатха-йога, приносить досить швидкий результат при регулярних тренуваннях.

Ці вправи можна включити і в свою щоденну тренування, адже для їх виконання не потрібно ніякого обладнання.

Найкраще вправи діють в комплексі з правильним харчуванням. Не переїдати, відмовитися від пряної їжі, не їсти мучного – основні правила.

Виконувати вправу можна рано вранці або пізно ввечері. Одяг не повинен стискати рухів, а ноги – босими. Дихати необхідно через ніс, глибоко вдихаючи повітря, попередньо провітривши приміщення.

Тадасана

Вихідне положення – встати прямо, руки вздовж тулуба, коліна і ступні разом, тіло випрямлено. Постояти кілька секунд. З цього положення тіла починаються всі вправи стоячи в йозі.

8 основных упражнений йоги для похудения

Врикшасана

З першого положення звести руки перед грудьми, склавши долоні одна до іншої. Потім витягнути руки вгору, не роз’єднуючи. Стояти так кілька секунд.
Опустити руки, підігнути ногу, розташувавши її ступню на коліні іншої ноги. Коліно спрямоване строго у бік. Руки знову витягнути над головою. Затриматися в такому положенні на декілька секунд.

8 основных упражнений йоги для похудения

Триконасана

З вихідного положення стрибком розвести ноги і руки в сторони. Ноги на ширині плечей. Повільно нахилитися вправо, намагаючись торкнутися правою рукою правої стопи. Ліва рука піднімається вгору, продовжуючи лінію правої руки. Голова повернена вгору до пальців лівої руки. Повторити в іншу сторону. Коліна згинати не варто, нахилятися як можна нижче.

8 основных упражнений йоги для похудения

Паршваконасана

З вихідного положення стрибком розвести ноги і руки в сторони. Нахилитися вперед, згинаючи праву ногу в коліні, коліно повинно стосуватися пахвової западини. Ліва рука йде вперед, по ходу нахилу, і притискається до вуха. Права долоня повинна лягти на підлогу. Тягнути тіло в сторону нахилу, повторити в іншу сторону.

8 основных упражнений йоги для похудения

Вирабхадрасана

Стоячи у вихідному положенні, руки звести над головою, ноги в стрибку розставити ширше плечей. Повернути праву ногу так, щоб її стопа була під прямим кутом до лівої стопи, а ліву стопу трохи розгорнути вправо. Розгорнути тіло в праву сторону, зігнути праву ногу в коліні, підняти голову і дивитися на долоні. Затримати положення на кілька секунд, повторити в іншу сторону.

8 основных упражнений йоги для похудения

Патчимоттанасана

Виконуйте сидячи, ноги витягнуті вперед. З видихом нахилитися вперед, намагаючись дістати стопи долонями. Ноги не згинати. Затримати положення на кілька секунд, повторити кілька разів.

8 основных упражнений йоги для похудения

Джану ширшасана

Виконуйте сидячи, ноги витягнуті вперед. Потім підігніть одну ногу так, щоб стопа перебувала на підлозі біля промежини. На видиху нахилитися до витягнутої нозі, намагаючись дістати до стопи, при цьому ногу в коліні не згинати. Затримати положення на кілька секунд, повторити в іншу сторону.

8 основных упражнений йоги для похудения

Сарвангасана

Це вправа всі ми знаємо з дитинства – класична «берізка».

Лежачи на підлозі, з видихом підняти прямі ноги так, щоб вони утворили прямий кут з тілом. Продовжувати підйом, допомагаючи собі руками; необхідно, щоб в піку вправи тіло стояло на лопатках, підборіддя впирається в груди. Затримати в кінцевому положенні на 1 хвилину, на видиху опустити ноги.

8 основных упражнений йоги для похудения

Хоча ці вправи вважаються найпростішими, для новачків, їх правильне виконання сприятиме схудненню в області живота і боків.

 

Читайте також 5 вправ з йоги, які формують сексуальні ноги