8 обьяснений, чому ви вночі рясно потієте

8 обьяснений, почему вы ночью обильно потеете

З рясним нічним потінням стикається безліч людей, незалежно від статі і віку. Цей неприємний симптом має величезну кількість причин, тому дуже важливо встановити природу гіпергідрозу, перш ніж робити якісь дії.

Для початку спробуйте знизити температуру у вашій спальні. У більшості випадків це вирішує проблему. Але врахуйте, що нічна пітливість може свідчити про серйозні порушення в роботі організму.

Ось найбільш ймовірні причини нічного гіпергідрозу.

1. Прийом антидепресантів

Згідно з результатами досліджень, люди, які приймають антидепресанти, страждають нічною пітливістю в 8-22% випадків. Якщо проблема приймає хронічний характер, то спробуйте змінити дозування або почніть використовувати аналоги препаратів.

8 обьяснений, почему вы ночью обильно потеете

2. Менопауза або народження дитини

Менопауза або народження дитини викликають нічну пітливість із-за гормональних змін в організмі. Зазвичай це тимчасова неприємність, яка вимагає тільки симптоматичного лікування, але консультація у фахівця зайвою не буде.

3. Рак

Нічна пітливість може свідчити про ранній стадії онкологічного захворювання. Частіше гіпергідроз асоціюють з лейкемією і раком молочної залози. Якщо ви не бачите інших причин, то варто негайно звернутися до фахівця.

8 обьяснений, почему вы ночью обильно потеете

4. Низький рівень тестостерону

У літніх чоловіків нічна пітливість може бути пов’язана з низьким рівнем тестостерону, оскільки кількість вироблення цього гормону знижується приблизно на 1% в рік. У молодих людей причиною дефіциту тестостерону можуть стати шкідливі звички і ожиріння.

Читайте також: 11 причин, чому постійно потіють ноги

5. Інфекції

Нічний гіпергідроз – це один з найбільш поширених ознак бактеріальних інфекцій. Наприклад, остеомієліт та абсцес змусять вас потіти практично з 100% вірогідністю.

8 обьяснений, почему вы ночью обильно потеете

6. Алкоголь

Надмірне вживання алкоголю дуже часто призводить до пітливості. Ймовірність появи неприємного симптому значно підвищується, якщо ви вживаєте спиртне безпосередньо перед сном.

7. Низький рівень цукру в крові

Зазвичай занепокоєння викликає занадто високий рівень цукру, але його різке зниження несе не меншу небезпеку. Нічний гіпергідроз – це досить поширений ознака гіпоглікемії, тому не відкладайте візит до лікаря.

8 обьяснений, почему вы ночью обильно потеете

8. Нічні кошмари

Пітливість може свідчити про нічних кошмарах. Зазвичай люди не запам’ятовують свої сни, тому не варто відкидати цей варіант, навіть якщо ви упевнені, що у вас чудовий міцний сон.

Читайте також: 5 кроків, які дозволять уникнути ефекту спітнілих рук