8 небезпечних ознак, що вашому організму не вистачає білка

8 опасных признаков, что вашему организму не хватает белка

Якщо ви ведете активний спосіб життя і займаєтеся спортом, вам потрібно стежити за кількістю споживаного білка, оскільки його нестача може негативно вплинути на здоров’я. Сьогодні ми розповімо вам про ознаки, які свідчать про дефіцит білка в організмі.

Відсутність результатів у спортзалі

Білок відіграє важливу роль у формуванні м’язової маси. Якщо ви активно займаєтеся спортом, але не бачите поліпшення фізичної форми, причиною може бути недолік білкової їжі у вашому раціоні.

8 опасных признаков, что вашему организму не хватает белка

Занепокоєння

Занепокоєння і паніка можуть бути викликані порушенням гормонального фону у зв’язку з дефіцитом білка. Білок допомагає нормалізувати гормони, такі як серотонін, які відповідають за ваш настрій.

Ламкість кісток

Нестача білка в раціоні може спровокувати ламкість кісток, часті переломи і остеопороз. Коли ви не отримуєте достатню кількість білка, організм перестає вбирати кальцій, що призводить до ослаблення кісток та різних захворювань.

8 опасных признаков, что вашему организму не хватает белка

Підвищення апетиту

Щоб уникнути підвищення апетиті, переїдання і набору ваги, стежте за тим, щоб у вашому раціоні було здорове співвідношення білків, жирів і вуглеводів. Харчуючись одними вуглеводами ви ризикуєте порушити свій метаболізм, тому обов’язково додайте в раціон білкові продукти.

Випадання волосся

Білок є основним компонентом, що входять до складу кожного волоска на вашій голові. Якщо ви втрачаєте волосся, це може свідчити про дефіцит білка в організмі.

8 опасных признаков, что вашему организму не хватает белка

Зниження енергії і концентрації

Зниження енергії, а також погіршення уважності і концентрації може бути пов’язано з нестачею білка. Відсутність хорошого джерела білка під час кожного прийому їжі може призвести до порушення роботи мозку.

Набряклість

Чи знаєте ви, що білок допомагає зняти набряклість і зменшити скупчення рідини в тілі? Якщо ви помітили, що ваші ноги набрякли, ймовірно, ваш організм отримує недостатньо білка.

Тяга до білкової їжі

Якщо раптом ви починаєте мріяти про соковитому стейку або смаженої курки, можливо, ваш організм посилає сигнал про нестачу білкової їжі в раціоні. Ви також можете знайти рослинні джерела білка, якщо є вегетаріанцем.

8 опасных признаков, что вашему организму не хватает белка

Зверніть увагу на перераховані вище ознаки нестачі білка в організмі. Якщо ви спостерігаєте у себе один з них, обов’язково переглянете свій раціон.

  • Читайте також: Тренди в їжі літа-2018, які варто спробувати