8 навичок сучасних дітей, які нам не під силу

8 навыков современных детей, которые нам не под силу

Ми часто чуємо, а то й самі вимовляємо фразу: «Сучасні діти не такі, як ми». Індивідуалізм, «зависання» у Інтернеті, любов до гаджетам — зазвичай це те, що відзначають дорослі люди. Однак несхожість дітей на нас (їх батьків), а тим більше на своїх бабусь і дідусів — не погано, а скоріше навіть навпаки, дуже добре. Адже вони позбавлені того багажу нав’язаних правил і звичаїв минулого, які вимагали від дітей сверхдисциплины, колективізму і схожості в усьому.

8 навыков современных детей, которые нам не под силу

Ось вісім навичок сучасних дітей, які відрізняють їх від дорослих:

Усвідомлений вибір

Дітей, народжених в останні 10-20 років, не вчили беззаперечного підпорядкування начальнику, партійному лідеру і так далі. Виховані в дусі свободи, вони свідомо обирають, що вчити чи не вчити, з ким дружити, на кого рівнятися і так далі. Ними важко маніпулювати і їх важко змусити підкорятися кому-то тільки тому, що він старший.

Прагматизм

Сучасних дітей практично неможливо змусити вивчити тільки тому, що «так треба». Нерідко вчителі чують від них запитання: «Навіщо мені це потрібно?», «Як це може стати в нагоді мені в житті?» Для того, щоб донести свій предмет, педагогам треба не заставляти, а зацікавлювати і показувати практичну вигоду від того чи іншого знання.

Швидкий аналіз інформації

Народжені в інформаційний вік малюки вміють за кілька секунд знайти потрібну їм інформацію в Інтернеті, звірити кілька джерел та видати судження, які дорослого можуть збити з пантелику. Комусь може здатися, що такий спосіб навчання занадто поверхневий, але науково доведено, що саме він допомагає швидко приймати рішення. Так, в ході спеціального дослідження професор Каліфорнійського університету Гері Смол довів, що звичка «серфити» в Мережі активізує ділянки мозку, відповідальні за прийняття рішень.

Ще один експеримент продемонстрував, що люди, які вміють користуватися гаджетами, всього за 4 секунди можуть прийняти те чи інше рішення, тоді як у людей, далеких від сучасних технологій, це займає набагато більше часу.

Поширений у наш час білінгвізм (практика поперемінного користування двома мовами) серед дітей також сприяє більш швидкій обробці інформації та вирішення будь-якої проблеми. Дуже корисна якість, погодьтеся!

8 навыков современных детей, которые нам не под силу

Своя точка зору

Сучасні діти не знають, що таке єдино правильна точка зору і страх бути відкинутим в результаті свого інакомислення. Вони вміють сперечатися і відстоювати свою думку в будь-якій ситуації. Іноді це виводить з себе батьків, яким така пристрасть до дискусій стоїть поперек горла, однак треба прийняти цю сторону своєї дитини і не придушувати в ньому індивідуальність.

  • Читайте також: 6 корисних порад для здоров’я дитини від доктора Комаровського

Вміння говорити «ні»

Комплекс відмінника, невміння говорити «ні» — ці якості, закладені в дітях минулих поколінь, отруїли їм життя. Народжені у вільній від авторитаризму країні малюки не бояться сказати «ні» тому, що їм не подобається — і це дуже добре. Придушення індивідуальності, смирення і посвячення свого життя нелюбу заняття рано чи пізно призводить до психічного зриву або проблем зі здоров’ям.

Контроль над собою

У суспільстві склався стереотип, що сучасні діти непосидючі і вкрай нетерплячі — нібито їм треба все і відразу. Проте в ході знаменитого «зефірного тесту», який проводився під егідою Університету Міннесоти, з’ясувалося, що нинішнє молоде покоління, навпаки, терплячіші дітей 60-х років. Нагадаємо, в ході експерименту перед дітьми клали один зефір і пропонували не є його 15 хвилин, щоб отримати ще один. Як виявилося, сучасні діти втрималися від спокуси на кілька хвилин довше. Також з’ясувалося, що у всіх учасників експерименту рівень інтелектуального розвитку вище, ніж у дітей 30-50 років тому. Самоконтроль безпосередньо пов’язаний з розвитком інтелектуальних здібностей.

8 навыков современных детей, которые нам не под силу

Абстрактне мислення

Ті самі нелюбимі батьками і бабусями гаджети, довели вчені з того ж університету, сприяють розвитку абстрактного мислення у дітей і вчать їх краще планувати свої дії. Це пояснюється тим, що сенсорні екрани допомагають поліпшити дрібну моторику, яка, як відомо, тісно пов’язана з розвитком інтелекту.

Свобода

Не маючи усталених авторитетів, сучасні діти самовиражаються так, як їм хочеться, а не так, як того вимагає система виховання. Якщо дівчинка хоче одягнутися в Дарта Вейдера на новорічний ранок, це не привід вести її до психолога. Діти бачать безліч образів і ролей в суспільстві, і приміряючи їх на себе, пізнають цей світ швидше, ніж колись це робили ми та наші батьки. Будьте готові до того, що їхні кумири і переваги будуть змінюватися з завидною регулярністю, і не нав’язуйте їм власні ідеали і прагнення до постійності.

  • Читайте також: Секрети щасливих стосунків батьків і дочок