7 важливих моментів, про які потрібно знати носять контактні лінзи

7 важных моментов, о которых нужно знать носящим контактные линзы

Контактні лінзи – це відмінне рішення для людей з поганим зором. Однак їх використання пов’язане з певними ризиками для здоров’я. Наприклад, багато скаржаться на хронічну сухість очей. Це вкрай неприємна проблема, яка значно погіршує якість життя і може призвести до розвитку серйозних захворювань.

Видання Self поділилися порадами, які зроблять використання контактних лінз більш безпечним.

1. Не варто торкатися до кейсу контактних лінз немитими руками

Ви повинні дотримуватися максимальну стерильність у всьому, що стосується ваших контактних лінз. Кейс – не виняток, адже існує ймовірність, що мікрофлора з рук потрапить безпосередньо на лінзи. Це може призвести до дуже серйозних наслідків, включаючи хронічне запалення очей. Не лінуйтеся вимити руки з милом, перш ніж торкатися до футляра.

7 важных моментов, о которых нужно знать носящим контактные линзы

2. Кейс для лінз потрібно регулярно знезаражувати

Деякі офтальмологи порівнюють кейс для лінз з чашкою Петрі. Так, це не зовсім коректне порівняння, але логіка тут присутній. Справа в тому, що бактерії дуже швидко розмножуються, тому їх чисельність зростає з кожною хвилиною. Постарайтеся дезінфікувати кейс для лінз кожні кілька днів. Але врахуйте, що для цього можна використовувати виключно спеціальний розчин. Його можна придбати в будь-якій аптеці.

3. Не варто мити лінзи водопровідною водою

Для чищення лінз варто використовувати спеціальний розчин. Звичайна водопровідна вода зовсім непридатна для цих цілей. Справа в тому, що вона містить величезну кількість домішок, включаючи хлор, що, до речі, не робить її стерильною. Контакт лінз з водопровідною водою може закінчитися серйозним запаленням рогівки, яке вимагає тривалого і дуже неприємного лікування.

7 важных моментов, о которых нужно знать носящим контактные линзы

4. Кейс для лінз потрібно міняти кожні 3 місяці

Навіть якщо кейс ваших лінз виглядає бездоганно, після 3 місяців використання його все одно варто замінити на новий. Справа в тому, що бактерії продукує речовина, яке прийнято називати біоплівкою. З часом воно накопичується і дозволяє небезпечним мікроорганізмів уникати контакту з дезинфікуючим речовиною.

5. Рідина для зберігання лінз потрібно міняти щодня

Кожен раз, коли ви ховаєте лінзи в контейнер, потрібно замінювати дезінфікуючий розчин. Якщо ви не будете цього робити, то створите сприятливе середовище для розвитку грибків усередині кейса. Звичайно ж, при попаданні в очі, ці грибки спровокують гостре запалення.

7 важных моментов, о которых нужно знать носящим контактные линзы

6. Не варто використовувати лінзи після закінчення рекомендованого терміну експлуатації

Навіть якщо ви не використовуєте свої лінзи щодня, їх треба викидати після закінчення терміну придатності». Врахуйте, що відлік допустимої тривалості використання починається з моменту першої примірки.

7. Не варто зберігати лінзи у ванній кімнаті

Ванна кімната – це найгірше місце для зберігання контактних лінз. Справа в тому, що висока вологість сприяє швидкому розвитку патогенних мікроорганізмів і різних грибків. Подбайте про те, щоб кейс з лінзами перебував у максимально сухому місці.

Читайте також 5 приводів перевірити зір після 40 років