7 стереотипів про фітнесі, яким не потрібно вірити

7 стереотипов о фитнесе, которым не нужно верить

Навколо фітнесу склалося велику кількість стереотипів, які призводять новачків в замішання і збивають їх з правильного шляху ще в самому початку тренувань.

Редакція SUPER.UA постаралася максимально зруйнувати існуючі стереотипи, щоб ви могли розрізнити, де вам говорять правду, а де відверто брешуть.

1. Фітнес — це спорт

7 стереотипов о фитнесе, которым не нужно верить

Різноманітна реклама і маркетинг внесли в останні роки настільки серйозний дисонанс у поняття «фітнес», що спотворили його суть. Якщо перекласти слово «фітнес» з англійської мови, то вийде слово «придатність», а в англійській мові є вираз «to-be-fit» («бути в формі»).

Тому фітнес — це постійні, помірні фізнагрузкі, які покликані підтримати гарне самопочуття, зміцнити здоров’я і знизити стрес. Внаслідок подібних тренувань спостерігаються пластичні зміни тіла (спалювання жиру, збільшення м’язової маси).

Перед вами у фітнесі ніхто не ставить спортивних завдань, а також ніхто не скаже про обов’язковому досягненні ідеально рівного преса. Основна ідея фітнесу — давати упражняющимся регулярні помірні фізичні навантаження.

2. Дівчатам не можна займатися в тренажерному залі

7 стереотипов о фитнесе, которым не нужно верить

Тисячі дівчат стали жертвами стереотипів, які викликали страх занять в тренажерці. Саме страх: страх стати занадто накачаної, схожою на лісоруба без бороди, страх отримати травму, ймовірно, несумісну з життям, або страх, викликаний тим, що буде неможливо кинути тренування без того, щоб м’язи не перетворилися в жир і т. д.

Більшість дівчат вважають, що тренажерний зал створений тільки для чоловіків, а невеликі рожеві гантелі в кутку потрапили сюди випадково з зали аеробіки. Він дає можливість відточувати фігуру, працювати над мінусами фігури, але найголовніше — він допомагає швидше худнути, значно прискорюючи обмінні процеси, завдяки специфічному впливу на організм роботи з обтяженням.

3. Якщо кинути тренування, то м’язи перетворяться в жир

7 стереотипов о фитнесе, которым не нужно верить

Якби це було вірно, то всі молоді люди, при різкому припиненні своїх тренувань, негайно перетворювалися б у гори жиру. Але цього не відбувається. Тіло втрачає м’язову масу, адже організму не потрібно стільки м’язів, які не виробляють жодної роботи у відсутності тренувань, але м’язи при цьому аж ніяк не заміщуються жиром.

Жиру буде більше тільки в тому випадку, якщо людина порушить режим харчування і стане товстіти. Так само м’язи не переробляються в жир, якщо, займаючись тільки в тренажерному залі, не дотримуватися режим і не виконувати аеробні тренування. У цьому випадку підшкірний жир нікуди не зникне, а вага тіла буде збільшуватися разом зі збільшенням м’язової маси.

4. Тривалість тренувань

7 стереотипов о фитнесе, которым не нужно верить

Відсутність достатньої кількості вільного часу — ще одна причина, по якій багато хто ніяк не вирішуватися почати регулярно тренуватися. Такі люди вважають, що будь-яка тренування триває кілька годин, правда, скільки точно, ніхто з них точно сказати не може.

А раз немає чіткого уявлення, значить, можна не займатися взагалі. Однак фітнес стоїть осібно від професійного спорту, а це означає, що на будь-яке тренування у фітнес-клубі у вас повинно йти не більше години. Але протягом цього часу вам необхідно строго виконувати заданий обсяг роботи, покликаний або зменшити жирову масу тіла, або збільшити масу м’язів.

5. Після тренування не можна їсти 2 години

7 стереотипов о фитнесе, которым не нужно верить

Їжа — це головна складова в досягненні поставленої вами мети. Якщо ви неправильно харчуєтеся, то і для схуднення, і набір м’язової маси будуть йти дуже повільно, або не будуть йти зовсім.

М’язи ростуть під час відновлення, тобто відпочинку, але за умови, що ви після тренування забезпечили їх всіма необхідними поживними речовинами. Тому після тренування, як кардіо-, так і силовий, необхідно поїсти протягом сорока хвилин. Чому? Є таке поняття, як «білково-вуглеводне вікно» — це час, протягом якого білки і вуглеводи, одержувані з прийомом їжі, найбільш ефективно використовуються організмом людини для відновлення витрачених на тренуванні ресурсів.

6. Тренуватися краще вранці

7 стереотипов о фитнесе, которым не нужно верить

Є таке поняття, як «біологічний ритм», і у кожного він свій. Професійні тренери сходяться на думці, що найкращий час для кардіо — це вечір, ближче до сну. Справа в тому, що після ранкового тренування у вас попереду ще цілий день, а це як мінімум ще 3-4 прийому їжі, стрес на роботі, можливо, алкоголь ввечері, а це зводить ефект від тренування до нуля.

Так, ефективність ваших ранкових тренувань зменшується внаслідок калорій, часто надлишкових, набраних протягом робочого дня. Вечірні кардіо — прекрасний спосіб боротьби із зайвими кілограмами.

7. Спортивне харчування-шкідливо для здоров’я

7 стереотипов о фитнесе, которым не нужно верить

Якщо почути словосполучення «спортивне харчування», у багатьох в голові відразу виникає образ споживача цього продукту — великого, накачаного качка з цілим букетом серйозних проблем зі здоров’ям і безповоротно порушеною потенцією, а все тому, що той жменями поглинає спеціальні препарати і, заклопотано мружачись, регулярно щось вколює собі в горбисту руку.

На ділі, щоб не виникало таких помилок, потрібно чітко розуміти, що являє собою спортивне харчування. По суті, це ті ж продукти (крім спецдобавок), але «приготовлені» таким чином, щоб ваш організм отримав всі необхідні поживні речовини не тільки як можна швидше, але і в потрібній пропорції.

  • Читайте також: 4 вправи, з якими проявиться прес