7 схвалених експертами стратегій зі зниження ваги

7 одобренных экспертами стратегий по снижению веса

Зниження ваги, в теорії, це досить простий процес: отримали з їжею калорії — витратили на тренуванні. Це не вища математика і для деяких така проста формула виявляється дієвою.

На жаль, багато людей, які вирішили зайнятися коригуванням форми, помічають повна відсутність результатів навіть при великих навантаженнях. Універсальні поради часто виявляються малоефективними.

Сертифіковані фахівці з харчування, дієтологи пропонують напрацьовані і досить ефективні схеми живлення і навантажень. Однак і вони можуть не спрацювати.

Якщо ваші тренування зайшли в глухий кут і ви незадоволені результатом, використовуйте наступні рекомендації фахівців.

Будьте відповідальні перед собою

7 одобренных экспертами стратегий по снижению веса
@ kaboompics/Pixabay

Починайте будь-яку дієту усвідомлено. Ви хочете отримати результат? Почніть вести щоденник і зберіть повне досьє на свої звички: кількість страв, снеків, десертів, гарячих напоїв та просто води ви вживаєте за день. Результати такого підрахунку можуть не тільки здорово здивувати, але і послужити поштовхом до абсолютно нової культурі харчування.

Сконцентруйтеся дійсно на їжі, а не на перекус хот догом з кавою. Їжте повільно, із задоволенням. Намагайтеся отримувати насолоду від ароматів і структури продуктів. Подібний підхід поліпшить засвоюваність їжі і скоротить обсяги ваших порцій.
Читайте склад продуктів, уникайте порожніх калорій, зайвого цукру і не забувайте про гарному сніданку.

Білок і клітковина — це важливо

7 одобренных экспертами стратегий по снижению веса
@ Pexels/Pixabay

Обов’язково приймайте білкову їжу, це допоможе контролювати ваш апетит. Крім користі клітковини для шлунково-кишкового тракту вона стабілізує рівень цукру в крові і впливає на загальний стан організму.
Ви просто повинні полюбити каші з гречаної крупи, сочевиці, вівсянки.

Створити дефіцит калорій

Це не завжди легко виконати — адже метаболічний процеси організму чуйно реагують на зміни і не дозволять різко схуднути.

Потрібен ряд зусиль, щоб знайти достатній для вас рівень калорій, але ефект може бути приголомшливим. Подивіться на активних людей старшого віку, які виглядають підтягнуто, часто виконують ті ж навантаження, що і молоді, але харчуються помітно менше.
У досягненні цієї мети вам допоможуть ферментовані продукти: йогурти, кефір, квашена капуста.

Займіться якістю сну і зниженням стресу на роботі

7 одобренных экспертами стратегий по снижению веса
@ StockSnap/Pixabay

Поганий або недостатній сон і стрес підвищують рівень кортизолу і знижують рівень лептину. Ця зв’язок впливає на енергетичний метаболізм настільки сильно, що іноді буває достатнім налагодити сон, щоб динаміка схуднення стала помітною.

Робота і сон взаємопов’язані, тому навчитеся «вимикатися» від робочих питань і не приносити тягар проблем додому.

Якщо не вдається знайти той дієвий тумблер — спробуйте заняття йогою або медитації. В цих простих з виду заняттях закладений великий потенціал для нормалізації сну. Постарайтеся за годину до сну вимкнути месенджери, просто почитати щось розслаблююче. Створіть свій ритуал відходу до сну, збалансуйте час засинання і пробудження.

Зверніть увагу на здоров’я

Ваше стан, хвороби, ліки, які ви приймаєте, значно впливають на ефективність зниження ваги.

Якщо у вас спостерігаються хронічні захворювання: гіпертонія, цукровий діабет, порушення в роботі серця, обов’язково пройдіть додаткове обстеження перед початком будь-яких дієт.
Проаналізуйте поєднання ліків з продуктами, які ви використовуєте в дієті.

Деякі препарати погано взаємодіють з вітамінами, що містяться в овочах і це може впливати на ефективність ваших зусиль в цілому.

Не перетворюйте малий вагу в самоціль

7 одобренных экспертами стратегий по снижению веса
@ KeithJJ/Pixabay

Якщо динаміка зниження ваги вкрай мала, погляньте на проблему з точки зору користі для організму. Адже ваша мета — це бадьорість, легкість і загальний гарний стан. Для цього не обов’язково стежити за нерухомими ось вже другий тиждень цифрами на вагах. Згадувана йога, різноманітні танці або басейн — змістіть уваги на іншу фізичну активність. Знайдіть ту, від якої отримуєте максимальне задоволення і відвідуйте заняття регулярно.
Усміхнений результат ви обов’язково побачите в дзеркалі.

Розберіться в собі

Є певний відсоток випадків, коли люди емоційно не готові почати худнути. Невдалі попередні спроби, напруженість на роботі, нерозуміння в сім’ї можуть стати набагато серйозною перешкодою в досягненні вашої мети. Всі ці причини — точно не відносяться до проблеми їжі або метаболізму. Психологічні бар’єри набагато сильніше прихильностей в їжі, які ви плануєте відкоригувати.

Перед початком будь-яких дій з коригування ваги подивіться на свою кінцеву мету ще раз. Збалансований вага або пропорції тіла — це все правильно і добре. Головне вийти на такий режим харчування і тренувань, щоб ваші дії приносили задоволення і радість.
Якщо після деякого періоду вам як і раніше важко емоційно і результати не радують — спробуйте поставити собі певну ціль і йти до неї легкої і впевненою ходою.

  • Читайте також: 5 занять спортом, які малоефективні в питанні схуднення