7 секретів приготування страв стир-фрай

7 секретов приготовления блюд стир-фрай

Стир-фрай (від англ. stir fry – обсмажувати, помішуючи) – це технологія приготування, яка передбачає швидке обсмажування їжі на розпеченій сковороді з використанням невеликої кількості олії. При такій готуванні всі живильні речовини зберігаються максимально, а продукти набувають яскравий насичений колір.

Ось кілька секретів приготування страв способом стир-фрай:

1. Правильна посуд

Кращою посудом для приготування продуктів способом стир-фрай є вок. Якщо у вас його немає, можете використовувати чавунну сковороду, але не беріть посуд з тефлоновим покриттям. Не наповнюйте вок занадто сильно, інакше овочі можуть пустити сік і у вас вийде тушковане блюдо.

7 секретов приготовления блюд стир-фрай

2. Відкритий вогонь

Традиційно страви стир-фрай готуються на відкритому вогні, наприклад, на газовому пальнику. Склокерамічна плита абсолютно не підходить для цієї мети, так як посуд на ній розігрівається повільно.

3. Правильне масло

Для страв стир-фрай використовуйте тільки рафінована олія в розрахунку приблизно по 1 столовій ложці на кожну порцію. Нерафінована олія не підійде, так як воно почне диміти.

7 секретов приготовления блюд стир-фрай

4. Підготовлені продукти

Так як технологія стир-фрай заснована на швидкій обжарке, то всі продукти потрібно підготувати заздалегідь: помити, почистити і нарізати.

5. Дотримання порядку покрокового

Як правило, технологія стир-фрай включає покрокове додавання в блюдо п’яти компонентів: першим в сковороду додають масло, потім прянощі, потім білок (м’ясо або тофу), потім овочі і врешті – соус.

7 секретов приготовления блюд стир-фрай

6. Постійне помішування

Щоб ваші продукти не підгоріли, у процесі готування стир-фрай їх потрібно швидко і рівномірно помішувати.

7. Традиційне прикраса страв

Для оригінального прикраси страв стир-фрай використовуйте метод китайців і тайців: розмішайте в парі столових ложок води 1 чайну ложку крохмалю і в кінці приготування вилийте цю суміш у блюдо разом з парою чайних ложок рослинного масла. Так ви досягнете густого і глянсового соусу.

7 секретов приготовления блюд стир-фрай

Візьміть на замітку ці рекомендації і спробуйте приготувати справжній стир-фрай!

Читайте також 4 ступеня готовності продукту, які важливо розрізняти