7 причин, чому у вас виникають несподівані синці

7 причин, почему у вас возникают неожиданные синяки

Синці з’являються з-за пошкоджень кровоносних судин. Невелика кількість крові потрапляє в підшкірне простір, викликаючи посиніння. Це цілком нормально при травмах, але якщо синці з’являються без видимої причини, то варто задуматися про стан свого організму.

Ось головні причини, чому у вас часто з’являються синці.

1. Харчові добавки

Прийом деяких біологічних добавок і вітамінних комплексів може призводити до несподіваного появи синців. Наприклад, варто бути обережними з вітаміном Е і жирними кислотами омега-3. Також причиною проблеми можуть стати такі продукти, як часник, імбир і женьшень.

7 причин, почему у вас возникают неожиданные синяки

2. Гендерні особливості

Не секрет, що жінки стикаються з синцями набагато частіше. Пов’язано це з тим, що у чоловіків більш товста шкіра, яка надійно захищає судини від пошкоджень. Естроген також є причиною схильності жінок до дрібних підшкірним крововиливів. Цей гормон розширює судини і робить їх стінки тонкими.

3. Старіння

З віком шкіра стає більш тонкою, оскільки організм втрачає колаген. Самі судини втрачають еластичність, тому пошкоджуються від будь-якого механічного впливу.

7 причин, почему у вас возникают неожиданные синяки

4. Лікарські препарати

Прийом багатьох лікарських препаратів призводить до ламкості судин. Наприклад, таблетки від аритмії і згущення крові – це одна з найбільш поширених причин появи синців. Ібупрофен і аспірин теж можуть привести до проблем з судинами.

5. Гемофілія

Гемофілія – це рідкісне, але дуже небезпечне захворювання крові. Порушення згортання призводить до постійних підшкірним кровотеч, які дуже важко зупинити. Зазвичай гемофілія передається у спадок.

7 причин, почему у вас возникают неожиданные синяки

6. Антидепресанти

Антидепресанти варто приймати тільки за рекомендацією лікаря, оскільки вони часто стають причиною порушення згортання крові. До складу таких препаратів входять сертралін і бупропіон, які призводять до руйнування тромбоцитів.

7. Дефіцит вітамінів

Причиною розвитку ламкості судин може стати і недолік вітамінів в організмі. Якщо ви схильні до появи синців, то постарайтеся отримувати більше вітамінів С і К.

Читайте також: Топ-6 протизапальних продуктів, які допоможуть здоров’ю