7 позитивних способів відучити дитину перебивати батьків

7 позитивных способов отучить ребёнка перебивать родителей

Ви розмовляєте по телефону, зайняті якоюсь справою за комп’ютером або розмовляєте з іншим дорослим, але тут несподівано перебиває вас ваша дитина. Це може входити в звичку і засмучувати. Діти так зосереджені на своїх потребах і бажаннях, що не розуміють, що вони є і у інших. Але ви можете допомогти їм контролювати свої пориви і відучити вас перебивати.

Mother.ly пропонує всім батькам робити такі речі, щоб виправити ситуацію:

Наведіть приклади випадків, коли перебивати дорослих можна

7 позитивных способов отучить ребёнка перебивать родителей

Діти не знають, коли можна перебивати, а коли цього робити не потрібно. Поясніть їм, давши чіткі приклади ситуацій. Приміром, що перебити старшого можна, коли хтось стукає в двері, або кому потрібна допомога (братик впав і т. д.).

Навчіть їх манерам

Навчіть дитину почекати моменту, коли ви зробите паузу під час розмови. Коли він настане, нехай дитина скаже: «Вибач». Якщо дитина все зробив правильно, відповідайте йому позитивно, дізнайтеся, що трапилося. Якщо чадо говорить про те, що не є терміновим, ввічливо повідомте йому про це.

Не відразу відповідайте на питання

7 позитивных способов отучить ребёнка перебивать родителей

Багато батьків, лаючи дитини, який їх перебив, все одно практично відразу відповідають на його питання. Але ваша моментальна реакція тільки зміцнить звичку малюка вас перебивати. Продовжуйте розмову і, коли настане пауза, зверніться до дитини і дізнайтеся, що трапилося.

Слідкуйте за власними манерами

Подавайте дитині хороший приклад. Слідкуйте за тим, як реагуйте, коли дитина вас перебив. Не грубите йому, інакше він не зможе стати ввічливим. Зробивши паузу в розмові, подивіться на дитину і скажіть йому, що прийдете до нього через хвилину.

Навчіть дитину «потиснути вам руку»

7 позитивных способов отучить ребёнка перебивать родителей

Коли малюкові щось потрібно, нехай він підійде до вас, і, коли ви з кимось розмовляєте, обережно стисне вашу руку в своїй. Таким чином ви зрозумієте, що він хоче вам щось сказати. Стисніть у відповідь його руку – цей знак буде означати, що ви зрозуміли, що потрібні йому і що ви скоро прийдете до нього. Розкажіть малюку про це спосіб звернення до дорослих.

Плануйте все заздалегідь

Перш ніж зробити телефонну розмову або піти працювати за комп’ютером, скажіть дитині про свої наміри. «Я збираюся зателефонувати знайомої, але скоро повернуся. Давай поки ти пограєш у машинки».

Займіть чимось дитини

7 позитивных способов отучить ребёнка перебивать родителей

Ви можете доручати йому якесь завдання або дозволити у щось погратися, коли будете зайняті. Нехай це буде щось захоплююче, адже малюк не захоче вас в такому разі переривати. Він буде з нетерпінням чекати наступного вашої розмови по телефону, так як зможе знову зайнятися чимось цікавим.

Хваліть дитину, якщо він заслужив

Коли ваша дитина перебивав вас з поважної причини або сказав «вибач», буде не зайвим потім його за це похвалити. Таким чином ви закріпіть урок і заохотите його і далі дотримуватися хороших манер.

Читайте також 10 важливих манер, про яких діти постійно забувають