7 позитивних методів виховання дитини, який відволікає вас від справ

7 положительных методов воспитания ребенка, который отвлекает вас от дел

Всі посібники з виховання свідчать, що не можна ігнорувати дитину, намагається привернути до себе увагу. Однак іноді діти перегинають палицю, забуваючи про те, що у дорослих також є свої потреби і необхідність витрачати час на інші важливі справи. Якщо ваш малюк постійно влазить в дорослі розмови, перебиває вас під час телефонних дзвінків і просто не дає можливості відійти від нього ні на крок, спробуйте використовувати ці сім дієвих методів виховання:

Уроки і приклади

Обговоріть з дітьми ситуації, в яких дозволено перебивати дорослих. Наприклад, якщо постраждав молодший брат, або дитині терміново потрібно в туалет.

Гарні манери

Навчіть малюка говорити «вибачте» перед тим, як встряти в розмову дорослих. Якщо питання, з яким він так вирішив невідкладно до вас звернутися, терпить, скажіть йому про це в спокійному тоні, не нервуйте.

Своєчасний відповідь

Багато батьки поспішають якомога швидше відповісти на запитання дитини, щоб той швидше «відв’язався», але насправді така практика лише вкорінить його звичку чіплятися з питаннями в самий невідповідний момент. Замість це завершіть свою фразу, зробіть невелику паузу і зверніться до малюкові: «А тепер скажи, що ти хотів».

7 положительных методов воспитания ребенка, который отвлекает вас от дел

Власний приклад

Деякі дорослі поспішають вказати дитині на його погані манери, не розуміючи, що тон і форма їх зауважень звучать грубо. Замість того щоб кричати і уражати, спокійно подивіться на дитину і скажіть: «Ми займемося твоєю проблемою через одну хвилину».

Легке стиск руки

Навчіть дитину злегка стискати вашу руку без слів, якщо йому раптом щось знадобиться під час вашої розмови з іншим дорослим. Ви також можете злегка стиснути руку малюка, даючи йому зрозуміти, що ви його зрозуміли і вислухаєте, як тільки закінчите важлива розмова.

Коробка з іграшками

Наповніть невелику коробку іграшками або іграми, які будуть доступні дитині тільки під час важливих дзвінків або особистих зустрічей, і не забудьте заховати її подалі, як тільки закінчите. Так малюк буде чекати з нетерпінням вашої зайнятості і навряд чи витратить дорогоцінний час на те, щоб вас відволікати.

Попередження

Діти не завжди розуміють, що у вас важливе Skype-співбесіда або робочий дзвінок з-за кордону. Просто попередьте дитину заздалегідь: «Зараз у мене буде важливий дзвінок. Будь ласка, дістань свої іграшки і пограй спокійно, поки я буду розмовляти».

Похвала

Похвала — це дуже важливий інструмент виховання. Обов’язково хваліть дитину за те, що він продемонстрував свої хороші манери, сказав «вибачте» або відволік вас дійсно важливої причини.

Знамените відео, як діти зірвали інтерв’ю батька для каналу BBC:

Читайте також 5 кроків, як навчити дитину слухати вас