7 міфів про йодованої солі, які позбавлять від полону забобонів

7 мифов о йодированной соли, которые избавят от плена предрассудков

Йододефіцит в організмі дитини викликає деякі збої в роботі мозку і нервової системи, а ось у дорослих — стає причиною хвороб щитовидної залози. Так як навіть саме різноманітне харчування, найчастіше, не дає організму достатню кількість цієї речовини, більшість країн ухвалили закон про обов’язкове йодировании солі, яку вживає в їжу населення. Йодована сіль є у продажу і в нашій країні, але вживати її в їжу чи ні — кожен вирішує самостійно. І найчастіше, це рішення ґрунтується на неправдивих міфах.

Давайте розбиратися, яка інформація про йодованої солі — правдива, а яка — ні!

1. Йододефіцит можна усунути харчуванням.

7 мифов о йодированной соли, которые избавят от плена предрассудков

Різні продукти, які ми вживаємо, вирощені на територіях, де йоду мало, з цієї причини, ми не можемо отримати достатньо йоду з їжею. Такий варіант усунення дефіциту йоду в організмі можливий лише в разі вживання свіжих морепродуктів і морської риби.

2. Корисні властивості йодованої солі зменшуються при зберіганні та термічній обробці.

7 мифов о йодированной соли, которые избавят от плена предрассудков

Все залежить від кількості йодиду або йодату калію в солі. Сучасні технології передбачають використання саме йодату калію (40 мг/кг), який є більш стабільним і навіть випаровування у 40% речовини при термічній обробці дозволяє отримати достатню кількість йоду. Зберігається така сіль не менше року.

3. Йодована сіль не підходить для консервації.

7 мифов о йодированной соли, которые избавят от плена предрассудков

Коріння цього міфу, швидше за все, ведуть в часи, коли сіль тільки починали йодувати і використовували для цього неякісну сировину. Насправді, йодована сіль цілком придатна для таких цілей. В якості перевірки або прикладу, спробуйте купити консервовану продукцію з тих країн, де йодовану сіль належить використовувати за законом.

4. При надмірному вживанні йодованої солі та продуктів, що містять йод, можливе передозування.

Максимальна безпечна доза для дорослої людини — 1000-2000 мкг, таку дозу отримати з їжі, йодованої солі та препаратів йоду дуже складно.

  • Читайте також: 5 ознак нестачі в організмі жирної кислоти омега-7

5. Може розвинутися алергія на йод.

7 мифов о йодированной соли, которые избавят от плена предрассудков

Це неможливо, так як йод є мікроелементом, а на них алергії не буває. Єдина реакція організму на підвищену кількість йоду — ідіосинкразія — може проявитися у разі підвищеної дози цієї речовини в організмі. Це неможливо при прийомі препаратів йоду, або вживанні продуктів, багатих на йод. Але 1 мл настойки йоду, яку ми звикли використовувати на ранках, порізах та інших побутових травмах, містить 50000 мкг йоду — така доза спровокує збої в роботі щитовидної залози.

6. Краще вживати морську сіль, ніж йодовану.

7 мифов о йодированной соли, которые избавят от плена предрассудков

Морська сіль проходить певну обробку перед тим, як потрапити на полиці магазинів — це і випарювання, і очищення, і сушка. Після таких маніпуляцій, в морській солі залишається не більше 1 мкг на грам, в той час як в йодованої — 40 мкг.

7. Багатьом людям не можна вживати йодовану сіль.

Профілактичні дози йоду, прийняті з їжею, не мають особливого впливу на захворювання або стану організму. Єдиний випадок, коли лікар може порекомендувати безйодную дієту — період після хірургічного лікування онкології щитовидної залози, і підготовка до радіойодтерапії.

  • Читайте також: 5 ознак нестачі вітаміну D