7 лайфхаков для позбавлення від болю в шиї

7 лайфхаков для избавления от боли в шее

Біль у шиї — поширений недуга, який може торкнутися навіть здорових і активних людей. Неправильна постава, різкі рухи або ж незручне положення під час сну призводять до напруження м’язів шиї, що скорочує їх рухливість і викликає болю навіть при найменшому повороті голови.

7 лайфхаков для избавления от боли в шее

Ця проблема найкраще знайома людям у віці після 30 років, і на те є три основні причини:

 • Стрес. Давно відомо, що підвищений рівень гормонів стресу в організмі пригнічує роботу імунної системи, а також уповільнює процес гоєння ран.
 • Втрата м’язової маси. Після 30 років люди починають втрачати в середньому на 3-5% м’язової маси за десять років життя.
 • Схильність до неправильній поставі. Сутулість і крива постава — часті наслідки сидячого способу життя. Вони не тільки псують зовнішній вигляд, але і приводять до здавлення хребців і напруги м’язів, що у тому числі може «відгукнутися» болями в шиї.
 • ТОП-7 способів розслабити напружені м’язи шиї:

  Рух

  Єдине, що хочеться робити, коли різка біль скувала шию, — нерухомо лежати в ліжку. Однак це не вихід. Так, ви не зможете робити різкі рухи і повертати голову, як завжди, оскільки тіло навмисно обездвижило певний ділянку м’язів на час їх відновлення, але це не завадить вам займатися звичайними справами. Вже через кілька днів стан істотно покращитися.

  • Читайте також: 3 вправи вдома від сутулих плечей і кривий постави

  Водні процедури

  У разі якщо причина частих болів в шиї — перенапруження м’язів під час силових тренувань, обов’язково приймайте контрастний душ після занять спортом. Холодна вода допоможе зняти запалення в м’язах, постраждалих у результаті сильних навантажень. Просто направте на шию струмінь, змінюючи холодну і гарячу воду з 3-хвилинним інтервалом.

  Також можна прийняти ванну з англійською сіллю (Эпсом), що містить магній, 5-10 краплями лавандового масла. Такі водні процедури допоможуть швидше розслабитися і зняти напругу у всіх м’язах перед сном.

  7 лайфхаков для избавления от боли в шее

  Сон в правильній позі

  Постарайтеся пригадати, в якій позі ви зазвичай прокидаєтеся вранці. Якщо це поза на животі, тоді причини болю в шиї можуть критися саме в ній. Найкраще спати на боку (на лівому, якщо ви — правша, і на правому, якщо ви — лівша) або на спині, підкладаючи під голову подушку або скручений рушник для підтримки шиї.

  Розтяжки

  Наш організм на генетичному рівні запрограмований під рухливий спосіб життя мисливця або збирача. Постійне сидіння за комп’ютером або лежання на дивані суперечить природі, викликаючи хворобливі порушення в суглобах і м’язах. Для того щоб уникнути такого розвитку подій, намагайтеся якомога частіше виконувати розтяжки. Ось кілька прикладів розтяжок, які можна робити вдома чи в офісі:

  Інфрачервоне світло

  Нове слово в лікуванні м’язових травм — інфрачервона терапія. Під дією випромінювання відбувається утворення тепла в тканинах, яке стимулює процеси регенерації. Правда, світло не проникає в кістку, так що якщо причина болю криється в хребті, даний вид терапії ніяк не допоможе.

  Лід

  Ще один відмінний спосіб зупинити біль у напруженій м’язі в самому зародку — прикласти компрес з льодом. Він допоможе змінити кровотік і погасити запальний процес.

  Правильна постава

  Як тільки наші давні предки вирішили ходити на двох ногах, хребет став слабкою ланкою в організмі. Зменшення навантаження на нього у вигляді утримання правильної постави — це основний спосіб прожити довге і здорове життя. Для початку навчіться просто правильно стояти, не округлюючи плечі. На перших порах зробити це буде не так легко. Запишіться в спортзал і почніть тренуватися з упором на м’язи верхньої половини тіла. Також намагайтеся стежити за тим, як ви сидите на робочому місці. Робіть більше перерв і виконуйте прості розтяжки кожні дві години.

  • Читайте також: 5 вправ для розслаблення шиї після робочого дня