7 дивних причин, чому вага продовжує зростати

7 странных причин, почему вес продолжает расти

Зрозуміло, що зайві кілограми, які відображаються на вагах, розчаровують. Але чи знаєте ви, що гормональний дисбаланс і навіть дефіцит вітамінів можуть вплинути на зайвий набір ваги? Іноді наші тіла реагують на фактори, які ми не можемо контролювати, але є й такі, які можна і потрібно виправити.

Редакція SUPER.UA наводить сім причин, які можуть стати перешкодою на шляху до набуття ідеального тіла.

1. Депресія

7 странных причин, почему вес продолжает расти

Багато антидепресанти викликають збільшення маси тіла, тому, якщо ви страждаєте депресією і приймаєте таблетки для цього, очікуйте побачити зростання ваги від 2 до 7 кг, з поступовим накопиченням протягом багатьох років.

Якщо ви не приймаєте таблетки, є наукові докази того, що відчуття депресії може корелюватися зі збільшенням ваги. В одному дослідженні за 2010 рік, опублікованому в «Американському журналі громадського здоров’я», було виявлено, що люди, які відчувають смуток і самотність, набирають вагу швидше, ніж ті, хто має менше симптомів, пов’язаних з депресією. Вони можуть їсти більше жирні, висококалорійні продукти харчування або можуть зменшити свою фізичну активність.

2. Ліки

7 странных причин, почему вес продолжает расти

Існує довгий список ліків, які можуть викликати збільшення у вазі: якщо ви приймаєте протизаплідні засоби, таблетки для гормональної терапії, стероїди, бета-блокатори від серцевих захворювань і артеріального тиску, ліки від раку молочної залози, використовуєте деякі методи лікування ревматоїдного артриту і навіть деякі ліки від мігрені і печії, ви можете помітити, що кілограми повзуть.

Якщо ви підозрюєте, що ваш препарат впливає на вашу талію, ваш лікар може знайти альтернативне лікування, яке не буде мати такого побічного ефекту.

3. Повільний метаболізм

7 странных причин, почему вес продолжает расти

Травні проблеми, в тому числі повільний метаболізм, також можуть пояснювати зайві кілограми. В ідеалі, ви поїли, а потім, через годину або близько того, у вас має бути випорожнення. Якщо ви не настільки регулярні, винувато зневоднення, ліки або навіть відсутність хорошої флори в кишечнику.

Якщо запор є вашим єдиним симптомом, то пробіотики можуть допомогти вашому травному тракту працювати правильно. Нормальний водний баланс є ключовим, поряд з дієтою, наповненої багатими клітковиною продуктами.

4. Брак поживних речовин

7 странных причин, почему вес продолжает расти

Низький вміст магнію, заліза або дефіциту вітаміну D може скомпрометувати вашу імунну систему, знизити енергетичні рівні або змінити метаболізм таким чином, що ускладнитися процес здорового способу життя. Ви можете компенсувати низьку енергію кофеїном, солодощами і простими вуглеводами, але виявите, що ви відчуваєте себе занадто слабкими для фізичної діяльності.
Споживаючи червоне м’ясо і шпинат, збільшуючи частку магнію в організмі; додавайте в свою дієту бразильські горіхи або мигдаль; отримуйте достатню кількість сонячного світла, щоб компенсувати низький рівень вітаміну D.

5. Ви стаєте старше

7 странных причин, почему вес продолжает расти

Це те, що неминуче. Часто лікарі чують, як пацієнти кажуть, що їх метаболізм сповільнюється. Це дійсно відбувається з часом — ми не спалюємо стільки калорій в 40 або 50 років, скільки спалювали в 20. Таким чином, нам потрібно більше фізичних вправ і менше їжі, щоб зберегти метаболізм. Деякі дослідження показують, що вправи можуть бути ще більш важливими ніж дієта для довгострокового підтримання ваги.

6. Підошовний фасцити

7 странных причин, почему вес продолжает расти

Проблеми з опорно-руховим апаратом, у тому числі підошовний фасцити, а також остеоартрит і біль у колінах, може призвести до випадкового набору ваги. Підошовний фасцити, безумовно, може змусити вас скоротити свою активність, а це призводить до збільшення ваги.
Ви можете змінити програму вправ, щоб замінити вправи з вагою на велосипедні поїздки і плавання. Також шукайте фізіотерапевта, який може розробити відповідну програму для ваших конкретних потреб.

7. Синдром Іценко-Кушинга

7 странных причин, почему вес продолжает расти

Збільшення ваги, що супроводжується високим кров’яним тиском, остеопорозом і змінами голосу, стану шкіри, включаючи фіолетові або білі розтяжки на животі, рум’яними щоками, може бути ознакою того, що ваше тіло не переробляє поживні речовини так, як повинно, з-за пухлини, продукуючої кортизол, на одному з ваших надниркових залоз. Синдром вражає тільки приблизно 15 чоловік на 1 млн дорослих в рік. Синдром Кушинга не дуже поширений, але одним з найважливіших його ознак є те, що розподіл жиру відбувається на всьому тілі, залишаючи руки і ноги стрункішими.

  • Читайте також: 7 схвалених експертами стратегій зі зниження ваги