6 способів уникнути неприємної цифри на вагах після відпустки

6 способов избежать неприятной цифры на весах после отпуска

Канікули, відпустка, свята – все це розслаблює людину і часом підриває його спроби схуднути. Редакція SUPER.UA хотіла б поділитися з вами простими способами, як уникнути збільшення ваги під час відпустки, при цьому нітрохи його не зіпсувавши.

6 способов избежать неприятной цифры на весах после отпуска

Контролюйте розмір порцій

У відпустці ми зазвичай перестаємо себе контролювати і починаємо їсти більше їжі, ніж удома. Але не варто забувати про те, що важливо не кількість, а якість їжі. Якщо ви дійсно хочете отримати задоволення від прийому їжі, контролювати розмір порцій і віддавайте перевагу смачної та поживної їжі, яка надовго вас наситить.

Збільште кількість тренувань

Ви знаєте, що схуднення відбувається, коли ви спалюєте більше калорій, ніж споживаєте. Тому, якщо ви хочете у відпустці розслабитися і перестати обмежувати себе в їжі, будьте готовими до того, щоб збільшити фізичне навантаження і спалити ці калорії. Влаштуйте коротку, але высокоинтенсивную тренування табата або тренінг HIIT, розраховані на 15-30 хвилин. Вам при цьому не знадобиться шукати спортзал: можна буде влаштувати тренування прямо в номері готелю.

Для прикладу візьмемо табата-тренінг. Вправи виконуються по 8 кіл протягом 20 секунд, а на відпочинок виділяється 10 секунд. Ось схема тренування під час відпочинку:

 • Вправа «альпініст»: 20 секунд, відпочинок – 10 секунд; x8
 • Присідання: 20 секунд, відпочинок – 10 секунд; x8
 • Біг з високо піднятими колінами: 20 секунд, відпочинок – 10 секунд; x8
 • Бурпи: 20 секунд, відпочинок – 10 секунд; x8

6 способов избежать неприятной цифры на весах после отпуска

Регулярно робіть силові вправи

План тренування повинен бути сталим протягом всього року. Так що подбайте про те, щоб виділити час на силове тренування під час відпустки. Навіть якщо вони будуть проводитися всього 2 рази в тиждень, це принесе користь вашому тілу. Ось кілька способів змусити себе займатися під час канікул:

 • Скоротіть ваші тренування з години до 30 хвилин
 • Займайте двічі на тиждень замість чотирьох раз
 • Перейдіть на тренування з власним тілом (вам не доведеться класти валізи гантелі та інше обладнання)

Читайте також: 8 способів тренуватися, коли ви подорожуєте

Будьте розбірливими у виборі алкогольних напоїв

Багато хто не уявляє повноцінного відпочинку без алкогольних напоїв, але мало хто замислюється про те, що ці напої мають високий вміст калорій. Звичайно, навряд чи ви відмовите собі в задоволенні і будете уникати спиртного, але намагайтеся віддавати перевагу низькокалорійним напоїв. До них відносяться:

 • Вино
 • Шампанське
 • Світле пиво
 • Просекко

Мінімізуйте споживання таких напоїв:

 • Пиво
 • Більшість алкогольних коктейлів
 • Вершкові лікери
 • Напої з підсолоджувачами

6 способов избежать неприятной цифры на весах после отпуска

Пропустите сніданок

Немає наукового докази того, що вживання сніданку сприяє втраті ваги. Пропустіть цей прийом їжі під час відпустки, щоб скоротити 300-800 калорій загального споживання калорій. Ви можете скористатися перевагами переривчастого харчування (голодування) і, наприклад, не їсти протягом 16 годин, а протягом 8 наступних є звичні для себе продукти. Якщо ви знаєте, що під час відпустки будете щільно вечеряти, пропустити сніданок буде мудрим рішенням.

Розслабтеся і отримуйте задоволення

Відпустку не повинен полягати в тому, що ви повністю втрачаєте контроль і починаєте їсти (і пити) все, що побажаєте. Разом з тим ви не повинні позбавляти себе задоволень. Ви повинні знайти компроміс. Не забувайте, що відпустка – це лише частина вашого життя, після нього ви знову повернетеся в звичайний темп життя. І, якщо ви не подбаєте про те, щоб зберегти здоровий спосіб життя під час канікул, вам буде важче до нього повернутися після того, як вони закінчаться.

Читайте також: 4 простих кроки, які допоможуть залишатися здоровими в подорожі