6 несподівано приємних методів, які допоможуть дожити до 100 років

6 неожиданно приятных методов, которые помогут дожить до 100 лет

Дослідження довели, що довголіття в світлому розумі і пам’яті не є наслідком якихось самообмежень. Навпаки. Вчені з’ясували, що під керівництвом експерта з когнітивної нейрології Емілі Рогальський (Emily Rogalski) з Північно-Західного університету США, шлях до довгожительства сповнений приємних спокус і досить легкий.

Редакція SUPER.UA наводить перелік 6 звичок, які є у більшості довгожителів.

1. Не відмовляйтеся від задоволень

6 неожиданно приятных методов, которые помогут дожить до 100 лет

Міфом виявилось те, що шлях до довголіття лежить виключно через здоровий спосіб життя. Серед довгожителів майже не виявилося тих, хто вів ЗСЖ у його класичному розумінні. Більшість з них курить і взагалі регулярно балує себе стаканчиком-іншим вина.

Він помер…

В Іспанії, в Барселоні, від постійного пияцтва помер винороб Антоніо Гарсіа.Він щодня випивав по 1,5 літра вина власного виготовлення.І ось — порок покараний.Антоніо Гарсіа в результаті помер.Йому було 107 років.

На цьому фото: п’яниці 106 років. pic.twitter.com/2ztUFJzNmb

— Schved_46 (@Shved46) March 22, 2018

Ці спостереження збігаються з висновками, зробленими в ході масштабного аналізу звичок довгожителів, який в 2003 році провели учені Каліфорнійського університету. Коротка витримка звучить так:

«Люди, які не відмовляють собі в маленьких радощах зразок кави та вина, в середньому живуть довше за тих, хто їх не вживає».

Так, все, що приносить нам задоволення, продовжує життя. І не важливо, що саме це буде: вино, стейк, хороша книга, музика або яка-небудь вкусняшка. Ефект один: більше радості — довше життя.

2. Не зловживайте дієтами

6 неожиданно приятных методов, которые помогут дожить до 100 лет

Смачна їжа теж є джерелом радості, який не стоїть собі забороняти. Нехай ви будете не так стрункі, як хотіли б, зате отримаєте більше шансів дожити до 100 років.

Вчені кажуть, що люди, які мають помірний надмірна вага у 70 років — тобто не відмовляють собі в гастрономічних радощів, живуть довше струнких або людей з малим індексом маси тіла (ІМТ).

3. Заведіть улюблена справа

6 неожиданно приятных методов, которые помогут дожить до 100 лет

Об’єднує майже всіх довгожителів наявність хобі. Їм завжди є чим себе зайняти: хтось подорожує, хтось робить вино, хтось з радістю фотографує місцевості або надсилається на щотижневі велопоходи.

4. Не забувайте про друзів

Ще одна спільна риса довгожителів — соціальна активність, яка тісно пов’язана з когнітивними функціями мозку. Вчені припускають, що саме товариськість захищає людей від старечої деменції, хвороби Альцгеймера та інших вікових неврологічних порушень.

Чим частіше і активніше ви будете спілкуватися, чим більше нових друзів, заведете, тим нижче ризик розвитку деменції та інших старечих розладів.

5. Влаштовуйте собі розумові навантаження

6 неожиданно приятных методов, которые помогут дожить до 100 лет

Читання, вивчення нових мов, придбання нових навичок — ці фактори теж є об’єднуючими для суперэйджеров. З виходом на пенсію життя не закінчується, а розквітає новими барвами: вони продовжують вчитися. Подібна навантаження — благо для мозку, оскільки дозволяє зберегти ясний і гострий розум навіть після 80-ти років.

6. Будьте оптимістом

6 неожиданно приятных методов, которые помогут дожить до 100 лет

Це одна з головних звичок. Всі довгожителі мають більш позитивний погляд на світ, ніж середньостатистичні літні люди. Їм подобається жити, все у них як і раніше викликає у них цікавість і навіть захоплення. Можливо, тому смерть і затьмарення свідомості обходять їх стороною.

За статистикою, за поріг 80-річчя в здоровому розумі і пам’яті переступає лише 5% населення. Взяти цей рубіж, на думку геронтологів, буде простіше, якщо радіти життю і посміхатися. Удачі!

Читайте також Чому для вас буде корисно вставати рано вранці