5 вправ, які урізноманітнюють ваші тренування

5 упражнений, которые разнообразят ваши тренировки

Основою кожного тренування в спортзалі є базові вправи (жим штанги лежачи, станова тяга, присідання тощо), але не варто недооцінювати й тренування на блоках. Ці вправи не тільки різноманітять ваше тренування, але і помітно підвищать її результати.

Редакція SUPER.UA наводить приклади 5-ти кращих вправ на блоках, які допоможуть ефективніше прокачати все тіло.

1. Тяга до підборіддя на нижньому блоці

Це відмінна вправа для опрацювання плечового пояса, яка включає в роботу середній пучок дельтоподібного м’яза. Тяга до підборіддя на нижньому блоці часто робиться в кінцівці дроп-сетів, що дозволяє ефективніше працювати середні пучки дельт. Якщо хочете послабити навантаження на зап’ястя, то потрібно робити таку тренування з допомогою грифа з рукоятками, які обертаються.

2. Зведення рук в кросовері

Ця вправа відноситься до одного з найбільш універсальних рухів для м’язів грудей. Ви легко можете змінювати кути опору і відповідно регулювати навантаження на окремі частини грудей. Як і багато вправи на блоках, зведення рук в кросовері зазвичай робиться в кінці тренування.

3. Тяга верхнього блоку до грудей

Якщо вправа відмінно підійде тим, у кого не залишилося сил на підтягування. Тяга верхнього блоку до грудей добре зміцнює і опрацьовує найширші м’язи спини. Для більшого результату краще відводити корпус приблизно на 30 градусів назад. Також відчутною перевагою є варіативність цього тренажера, тут можна експериментувати з типами грифа і хватами.

4. Тяга нижнього блоку до поясу

Тяга нижнього блоку до поясу— ще одна відмінна вправа для м’язів спини. Воно дозволяє займатися з досить важкими вагами, але в будь-якому випадку потрібно все робити обережно і поступово. Під час виконання вправи, намагайтеся уникати ривків і різких рухів. Також дуже важливо акцентуватися на зведенні лопаток, саме за рахунок цього гранично опрацьовуються найширші м’язи спини.

5. Розгинання рук на верхньому блоці стоячи

Розгинання рук на верхньому блоці стоячи є ізолюючим вправою, яке добре опрацьовує трицепс. І працює в даному випадку тільки ліктьовий суглоб. Розгинання рук можна робити як за допомогою класичної рукоятки, так і канатної. При виконанні вправи потрібно приділити особливу увагу техніці, частина руки від ліктя до плеча повинна залишатися нерухомою, працюють в даному випадку передпліччя. У нижній точці рукоять повинна торкнутися стегон.

Читайте також Як правильно дихати під час виконання вправ