5 видів річної алергії, про які краще знати заздалегідь

5 видов летней аллергии, о которых лучше знать заранее

Часто причину розвитку алергії не можуть встановити навіть досвідчені лікарі. Справа в тому, що поява неприємних симптомів можуть спровокувати абсолютно несподівані речі. Особливо це актуально влітку.

Ось найбільш неочевидні алергени, з якими ви можете зіткнутися в теплу пору року.

Кондиціонер

5 видов летней аллергии, о которых лучше знать заранее

Для багатьох людей кондиціонер є відмінним захистом від алергії, оскільки вуличний пил і пилок рослин затримується на фільтрах. Але врахуйте, що ці фільтри потрібно регулярно чистити, інакше ефективність роботи кондиціонера значно знизиться. З іншого боку, система централізованого кондиціонування житлових будинків може доставити масу неприємностей алергікам. Справа в тому, що ваше житло може проникати повітря від сусідів разом з шерстю тварин і пилом.

Сонце

5 видов летней аллергии, о которых лучше знать заранее

Алергію на сонячні промені дуже легко сплутати з опіками, оскільки ці дві неприємності мають однакові симптоми (почервоніння, свербіж, печіння). Зазвичай цей вид алергії передається в спадщину, але проблема може розвинутися і незалежно від генетики. Причиною можуть стати неякісні креми і засоби захисту від ультрафіолетового випромінювання. Легка форма цієї алергії не потребує лікування, але уникати попадання на шкіру прямих сонячних все-таки варто.

Морська вода

5 видов летней аллергии, о которых лучше знать заранее

Алергія на морську воду найчастіше розвивається на тлі зниження імунітету. Проявляється вона у вигляді шкірних висипань і досить сильно свербежу. Варто відзначити, що цей вид алергії не викликає нежить або кашель. Також практично повністю виключено розвиток анафілактичного шоку. Єдиний спосіб боротьби з цією проблемою – повністю виключити контакт шкіри з солоною морською водою.

Дезодоранти

5 видов летней аллергии, о которых лучше знать заранее

Алергія на дезодоранти – це досить поширене явище. Справа в тому, що до складу таких косметичних засобів входить близько 30 різних компонентів, кожен з яких може виявитися алергеном. Найчастіше причиною появи неприємних симптомів (почервоніння, лущення шкіри, свербіж) виявляються ефірні масла. Обов’язково вивчайте склад дезодоранту. Найбільш безпечними є засоби на основі алюмінію та пропіленгліколю.

Ґудзики та застібки

5 видов летней аллергии, о которых лучше знать заранее

При виготовленні гудзиків, блискавок і застібок для одягу дуже часто використовують нікель. Алергія на цей метал – не таке вже рідкісне явище. Частіше з нею стикаються діти та дорослі зі зниженим імунітетом. Серед симптомів можна виділити почервоніння шкіри, сильний свербіж, набряк і навіть утворення пухирів. Людям, які зіткнулися з алергією на нікель, варто ретельно підходити до вибору одягу, щоб уникнути контактів з алергеном.

Читайте також 7 ознак, що у вас алергія замість застуди