5 вакцин, які необхідні людям старшого віку

5 вакцин, которые необходимы людям старшего возраста

Як відомо, діти і літні люди особливо схильні до різних інфекцій і захворювань. Кращий спосіб захистити своє здоров’я – провести своєчасну вакцинацію. Сьогодні ми розповімо про вакцини, які необхідні людям старшого віку.

Вакцина для профілактики грипу

Тисячі людей щорічно помирають від важкої форми грипу. Єдиний спосіб захистити свій організм від цього вірусу – зробити щеплення для профілактики грипу. Літні люди повинні бути вакциновані 1 раз в рік. При чому, варто пам’ятати, що грипом можна заразитися в будь-який час року.

5 вакцин, которые необходимы людям старшего возраста

Вакцинація від дифтерії, кашлюку та правця

Багато хто думає, що кашлюк хворіють тільки діти, однак ця хвороба також небезпечна і для літніх людей. Крім того, коклюш може не відразу проявити свої симптоми. Цю щеплення важливо робити раз в 10 років протягом усього життя, щоб убезпечити себе від коклюшу, а також дифтерії та правця.

Вакцина від пневмококової інфекції

Пневмококова інфекція може викликати пневмонію, як у дітей, так і у літніх людей. Існує два типи пневмококових вакцин, і літнім людям, в більшості випадків необхідні обидві щеплення.

5 вакцин, которые необходимы людям старшего возраста

Вакцина проти вірусу Herpes Zoster

Вірус Herpes Zoster є збудником вітряної віспи та оперізувального лишаю. Вакцину проти даного вірусу необхідно робити як дітям, так і дорослим, оскільки наслідки вітряної віспи та оперізувального лишаю можуть бути плачевними.

Вакцина MMR

Вакцина MMR – це щеплення проти кору, краснухи і паротиту, Кір, паротит і краснуха — це вірусні захворювання, які можуть призвести до серйозних наслідків. Багато дорослі років можуть бути піддані даними захворювань, не знаючи цього, тому не варто нехтувати вакциною MMR.

5 вакцин, которые необходимы людям старшего возраста

Зверніть увагу на зазначені вище вакцини, необхідні літнім людям для захисту від різних захворювань.

  • Читайте також: 8 щоденних звичок, що скорочують життєвий цикл