5 технік йоги для поліпшення і підтримки зору

5 техник йоги для улучшения и поддержания зрения

За допомогою йоги можна не тільки привести в тонус своє тіло, але і поліпшити зір. Для цього існують спеціальні техніки, які можна використовувати без будь-якої попередньої підготовки. Але врахуйте, ефективність йоги залежить від деяких принципів:

  • Постійні повторення. Результат досягається тільки за умови щоденного виконання вправ.
  • Правильне харчування. Не забувайте, що зір залежить від якості їжі.
  • Відпочинок. В розслабленні потребують не тільки м’язи, але й очі.

Ось найбільш ефективні техніки йоги, які допомагають поліпшити зір.

5 техник йоги для улучшения и поддержания зрения

1. Палминг

Це вправа варто виконувати кілька разів на день. Займіть будь-яку зручну позу і розігрійте свої долоні звичайним тертям. Потім покладіть їх на повіки і злегка натисніть. Зачекайте, поки долоні повністю не охолонуть. Повторіть 3 рази.

2. Ніс як олівець

Це вправа запобігає розвиток глаукоми. Також воно буде корисним для шийних хребців. Сядьте за робочий стіл і нахиліть голову під кутом приблизно 30 градусів. Потім закрийте очі і спробуйте намалювати уявну малюнок кінчиком свого носа. Продовжуйте протягом 10 хвилин.

5 техник йоги для улучшения и поддержания зрения

3. Вправо-вліво

Займіть зручну позу на гімнастичному килимі, витягнувши руки вперед з виставленими великими пальцями. Потім розведіть руки в сторони так, щоб пальці були видні тільки периферичним зором. Тепер по черзі фокусуйте погляд на наступних точках:

  • перед собою
  • палець лівої руки
  • область між вашими бровами
  • палець правої руки

Повторіть весь цикл не менше 10 разів.

4. Коло

Ця вправа знімає напругу очей. Використовуйте його після читання або роботи за комп’ютером. Сядьте в зручну позу. Голову утримуйте рівно, але не фокусуйте погляд. Тепер починайте виконувати кругові рухи очними яблуками за годинниковою стрілкою. Зробіть 5 повних кіл, направте погляд вгору на кілька вдихів і повторіть руху у зворотному напрямку.

5 техник йоги для улучшения и поддержания зрения

5. Насикагра Дришти

Цю вправу краще виконувати на свіжому повітрі. Займіть будь-яке зручне положення і спрямуйте погляд на кінчик свого носа. Через 10 секунд переведіть погляд на будь дальній об’єкт (дерево, дах будинку). Повторіть 10-15 разів.

Читайте також 15 продуктів, з якими у вас завжди буде гарний зір